Wyniki zawodów

Drużyna Sensas Lublin I najlepszą spławikową drużyną w 2017 roku!

Bardzo pracowita połowa sierpnia czekała najlepszych spławikowców Okręgu lubelskiego PZW. W ciągu 9 dni odbyły się 3 tury cyklu Spławikowego Grand Prix Okręgu PZW Lublin i mimo iż do zakończenia pozostały jeszcze 2 tury, to mamy już jedno rozstrzygnięcie. Bez względu na wyniki w ostatnich turach najlepszą drużyną sezonu 2017 zostaje... Sensas Lublin I!

W dniach 12-13 sierpnia po raz pierwszy zawitaliśmy nad Wisłę. Mimo sporej frekwencji (56 osób) udało się wszystkie sektory rozmieścić w jednym miejscu na Wólce Profeckiej. W klasyfikacji drużynowej "Pucharu Klubu Lerby Stynka Team" najlepsi okazali się wspomnieni już zawodnicy drużyny Sensas Lublin I, którzy finiszowali z przewagą 3 punktów nad klubem Milo Matchpro Lin Czuby, a ci z kolei okazali się lepsi również o 3 punkty od drużyny Sensas Lublin II. W klasyfikacji indywidualnej podium wśród seniorów zajęli: Tomasz Mularczyk (Milo Matchpro Lin Czuby), Sławomir Staroń (Stynka Lerby Team) oraz Marek Winiarski (WSK Świdnik). W sektorze junior/kobieta najlepsi okazali się: Przemysław Kojtych (Sensas Lublin I), który zwyciężył zarówno w sobotę jak i niedzielę, Maciej Maruszak (Stynka Lerby Team) oraz Mateusz Jaremek (WSK Świdnik).

Tydzień później, 20 sierpnia przeprowadzono turę nr9 cyklu GP Okręgu "Puchar Komisji Sportowej". Wszyscy w pamięci mieli jeszcze niedawne "50 zer" podczas tury zawodów na Dratowie. Tym razem było jednak ciut lepiej, co prawda żaden zawodnik nie przekroczył 10kg, leszcz nie za bardzo współpracował, jednak z każdego stanowiska coś tam można było "wydłubać". Natomiast po raz kolejny okazało się, że bardzo skuteczną metodą na Dratowie jest odległościówka. W klasyfikacji drużynowej tym razem najlepsi okazali się zawodnicy klubu Milo Matchpro Lin Czuby, na miejscu drugim koło Barrakuda, natomiast miejsce 3, i tym samym dający pewny sukces w klasyfikacji drużynowej 2017 bez względu na wynik w dwóch ostatnich turach, Sensas Lublin I. Gratulacje! W klasyfikacji indywidualnej wśród seniorów najlepsi okazali się: Rafał Kowalczyk (Takaryba.com LSM Fart), Marcin Kasparzak (Sensas Lublin I) oraz Janusz Tchorzewski (Łuków Miasto). W klasyfikacji junior/kobieta na podium stanęli: Mikołaj Sikora (Leszcz Kock), Maciej Maruszak (Stynka Lerby Team) oraz Teresa Borowska-Dobosz (Azoty Puławy).

Po 9 turach jak już wcześniej wspominałem, nikt już nie odbierze zwycięstwa drużynie Sensas Lublin I. O pozostałe dwa miejsca na podium powinny walczyć Milo Matchpro Lin Czuby, Stynka Lerby Team, Łuków Miasto oraz Barrakuda. Jeśli chodzi o klasyfikacje seniorów to tu zapewnie będziemy mieć emocje do ostatnich minut ostatniej tury, na ten moment nawet 10 zawodników ma szansę sięgnąć po tytuł Najwszechstronniejszego Spławikowca okręgu lubelskiego. Trochę mniej niewiadomych jest w rywalizacji junior/kobieta. Najbliżej triumfu jest Przemysław Kojtych, a za jego plecami są Maciej Maruszak, Mateusz Jaremek i Mikołaj Sikora. Ostatnie pojedyncze, dwie tury 10.09 Wisła i 17.09 Dratów zapowiadają się niezwykle emocjonująco.