Po Muchowych Mistrzostwach Okręgu

Aktualności | 2017-08-14 | Publikujący: Okręg PZW w Lublinie

Muchowe Mistrzostwa Okręgu Lublin 2017 przeszły do historii. Były to niezwykle wymagające trzy turowe zawody. Dzięki uprzejmości Okręgu PZW Krosno mogliśmy rozegrać rywalizację na najlepszym łowisku w Polsce. Jeden sektor na odcinku specjalnym Sanu, drugi poniżej ujścia Hoczewki a trzeci na zbiorniku Myczkowce. Łowisko latem jest trudne i wymagające dużej wiedzy "muszkarskiej". W zawodach udział wzięło trzydziestu dwóch zawodników a rywalizacja była zacięta. Muchowym Mistrzem Okręgu Lublin po raz drugi z rzędu w pięknym stylu został Ryszard Bąk z sześcioma punktami sektorowymi przed Mateuszem Irsakiem - siedem punktów sektorowych i Piotrem Zieleniakiem - osiem punktów sektorowych. Serdeczne gratulacje,( korekta karty II tury Mateusza Irsaka) Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej zajęła Bystrzyca II w składzie Ryszard Bąk, Artur Ławniki Piotr Zieleniak, drugie miejsce Bystrzyca V w składzie Mateusz Irsak, Lesław Gołofit i Grzegorz Chrobak natomiast trzecie miejsce Bystrzyca III w składzie Sławek Skałuba, Przemysław Paszko i Piotr Zaręba. Jako ciekawostkę dodam, że w trzeciej turze Kamil Rosiecki holował głowacicę. Ryba dała się pooglądać po czym zdemolowała zestaw. Marcin Klann miał na zbiorniku ogromnego sześćdziesięciocentymetrowego pstrąga, ale ryba nie dała się wyholować. Serdeczne podziękowania dla Okręgu Krosno za użyczenie łowiska na rozegranie zawodów. Podziękowania należą się też sędziom zawodów Andrzejowi Doleckiemu i Mieczysławowi Samkowi. Co prawda zdarzył się błąd podczas liczenia punktów ale szybka korekta przedstawiła prawidłowe wyniki. Szczególne podziękowania należą się Ryszardowi Bąkowi i Sławkowi Skałubie za pracę włożoną w organizację zawodów. Nie zapominajmy też o sponsorach upominków firmach Caddis Adama Wnękowicza, Vision i Jaxon .

Dziękujemy zawodnikom z sportową postawę, wygrał sport w czystej postaci
do zobaczenia na Jesiennym Lipieniu Bystrzycy .

Okręgowy Kapitanat Sportowy