Spinningowe eliminacje GPX Okręgu Lubelskiego

Komunikaty | 2017-08-14 | Publikujący: Okręg PZW w Lublinie

KOMUNIKAT ZAWODÓW SPINNINGOWYCH ELIMINACJE  GRAND PRIX OKRĘGU LUBELSKIEGO RZEKA WISŁA - 27 sierpień 2017 r.

Zawody (III tura) zgodnie z terminarzem imprez sportowych na 2017 rok zostaną
rozegrane w dniu 27 sierpnia 2017 r. (niedziela) na rzece Wiśle. Sektor A Wólka Profecka / sektor B m. Łęka / sektor C Wólka Gołębska oraz sektor rezerwowy D Bochotnica.

Organizatorem zawodów jest WKS EXPERT LUBLIN
I. Miejsce zbiórki
Godz. 5.300 spotykamy się pod nowym mostem w Puławach na przeciwległym miastu brzegu.

II. Zasady sportowe:
Zawody zostaną rozegrane w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej (klubowej), żywą rybą.
Zawody będą zaliczane do punktacji indywidualnej całego cyklu Eliminacji Grand Prix zgodnie z ZOWSK i regulaminem GPX OL, jak również punktowane do ogólnej klasyfikacji drużynowej całego cyklu Eliminacji Grand Prix.
W zawodach eliminacyjnych GPx OL w celu ustalenia punktacji drużynowej, zaliczone zostaną trzy najlepsze wyniki w poszczególnych sektorach zawodników jednego Klubu.
Zawody rozegrane zostaną jedną siedmiogodzinną turą,
Ryby dopuszczone do punktacji zgodnie z ZOWSK. Wymiary zgodne z RAPR.
Ze względu na fakt, że zawody zostaną rozegrane żywą rybą zawodnik musi posiadać siatkę z obręczami (minimum 30 cm średnicy) do przechowywania żywych ryb. Zalecany jest również podbierak.
Prawo startu mają wszyscy chętni zawodnicy posiadający zezwolenie na wody Okręgu Lubelskiego.
III. Teren zawodów z podziałem na sektory
Zawody rozegrane zostaną na rzece Wiśle z brzegu w miejscowościach Sektor A Wólka Profecka / sektor B m. Łęka (stary port) / sektor C Wólka Gołębska oraz sektor rezerwowy D Bochotnica.
SEKTOR A Wólka Profecka początek sektora nowy most. Koniec sektora krótka główka (tak zwana oponówka) poniżej opaski . Start na sektorze parking pomiędzy osadnikiem a działkami.
SEKTOR B Łęka początek sektora środkowe przewężenie odnogi. Możliwość wędkowania tylko w odnodze aż do jej ujścia. Koniec sektora główka poniżej opaski. Miejsce startu koniec betonowej drogi nr 741 dochodzącej do brzegu Wisły.
SEKTOR C Wólka Gołębska początek sektora to początek opaski. Koniec sektora główka poniżej opaski. Miejsce startu tuż poniżej wypływu zbiornika.
SEKTOR D (rezerwowy) Bochotnica sektor stanowi opaska powyżej rz Bystrej jak i poniżej przeprawy promowej. Miejsce startu w pobliżu przeprawy promowej.
Mapki z wyznaczonymi sektorami umieszczam w załącznikach.
W przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków jako łowisko rezerwowe wyznaczamy Zalew Zemborzycki z brzegu.
IV. Trening
Trening na sektorach dopuszczony jest do dnia 23 sierpnia 2017 r cały dzień.
W dniach 24 - 26 sierpnia 2017 r. wędkowanie przez uczestników zawodów jest zabronione pod rygorem dyskwalifikacji w zawodach.

V. Zasady finansowe
Organizator w dniu zawodów pobiera opłatę startową w wysokości 15 zł. W ramach dobrowolnej opłaty startowej organizator zapewnienia obsługę sędziowską, puchary dla zawodników w klasyfikacji indywidualnej (trzy pierwsze miejsca) oraz napoje chłodzące.
Dotyczy tylko zawodników klubów - dodatkowa wpłata w przypadku reprezentacji klubu wynosi 15 zł.

HARMONOGRAM ZAWODÓW
5,30 - 5,45 - potwierdzenie uczestnictwa w zawodach
5.45 - 6.45 - otwarcie, losowanie i dojazd na miejsce startowe w sektorach
7.00 - 14.00 - czas trwania zawodów
14.0 - 14.30 - zdanie kart startowych
14.30 - 15.30 - prace komisji sędziowskiej, podsumowanie wyników
16.00 - obiad, ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów, zakończenie zawodów.
Istnieje możliwość zamówienia do 24,08,2017 posiłku. Proszę zainteresowanych o kontakt mail zgodnie z komunikatem GPX podanym powyżej. Ponieważ jednocześnie w miejscu zakończenia nie istnieją ławki podobnie jak i stoliki toteż na miarę własnych możliwości prosimy o zabezpieczenie ułatwiających zjedzenie posiłku akcesoriów.

O wszelkich zmianach w zawodach decyduje organizator.