0

Letnie brania na GPX Polski Juniorów w wędkarstwie Muchowym

Aktualności | 2017-07-18 | Publikujący: Okręg PZW w Lublinie

W dniach 8-9 lipca Okręg Lubelski miał zaszczyt gościć młodych wędkarzy na wodach krainy pstrąga i lipienia . Przy miłej i przyjacielskiej atmosferze przystąpiono do rywalizacji w tej trudnej metodzie połowu ryb szlachetnych .
Sektor A na rzece Bystrzycy określił stopień trudności połowu jak i chęci do współpracy ryb na trudny , mimo wielu starań nie wszyscy zaliczyli tą turę .
Po przerwie obiadowej przystąpiono do rywalizacji na zbiorniku Zakrzówek ta tura okazała się najtrudniejsza pomimo wielu kontaktów tylko dwóch zawodników złowiło ryby, co wpłynęło na mocne przetasowanie tabeli i praktycznie prawie każdy przed ostatnią rywalizacją miał szansę na dobry wynik .
Nazajutrz w średnich nastrojach młodzi wędkarze przystąpili do rywalizacji w turze III , rzeka Kosarzewka mimo dużej ilości pokrzyw i mocno zarośniętego lustra wody była bardziej szczodra i ryby dość dobrze reagowały . Większość schodziła zadowolona z wody bo prawię każdy zaliczył ostatnią turę lub miał przynajmniej kilka krótkich rybek .
Zawody wygrał kol. Patryk Rycyk WKS Krosno , na drugim miejscu uplasował się kol. Szymon Konieczny , trzeci był kol. Rafał Pawłowski , oczywiście obaj WKS Krosno, byliśmy bardzo gościnni, ustępując pola kolegom z południa Polski, najlepszy z naszych reprezentantów Artur Podstawka uplasował się na miejscu czwartym szczegółowe wyniki poniżej .
Serdeczne Podziękowania za ufundowanie nagród i upominków dla firm :
JAXON , CADDIS Adama Wnękowicza , ABFLY Antoniego Bogdana, Zarządu Okręgu w Lublinie oraz firmy MAR-JOLA z Bychawy produkującej blachy dachowe za ufundowanie pamiątkowych koszulek.
Nadmienię jeszcze że sędziowie praktycznie w formie wolontariatu za tak zwany wikt pomogli w organizacji i solidnym sędziowaniu tych zawodów . Na koniec liczą się zadowolone miny młodych ludzi .Już tak jest że jedni są wyżej inni niżej, jak to w wędkarstwie bywa.
Za rok jak będzie taka wola z chęcią zorganizujemy podobne zawody wyciągając wnioski z organizacji tego Letniego Pucharu Bystrzycy Lubelskiej by wyniki były jak najlepsze.