0

Sylwia Mistrzem Koła w dyscyplinie spinningowej

Aktualności | 2017-06-26 | Publikujący: Koło PZW Lublin Miasto

18 czerwca 2017 j. Krzczeń było miejscem rozgrywania zawodów spinningowych o Mistrzostwo Koła Lublin-Miasto. Już od godz. 5:00 zawodnicy wodowali łodzie i pakowali do nich swój wędkarski ekwipunek. Po krótkiej odprawie startujący zajęli pozycje na potencjalnych miejscówkach. Rywalizacja rozpoczęła się równo o 6:00.

Łaskawa tego dnia aura sprawiała,że komfort łowienia był spory. Lekka fala marszcząca taflę jeziora dawała nadzieję na brania. Taktyki przyjęte przez zawodników były różne nie zawsze zakończone efektem. Nie pomagały wcześniejsze treningi. Na wodzie panowała cisza. Gdy zdawało się, że ryba tego dnia nie gryzie, na miarce u sędziego melduje się pierwsza ryba - szczupak 58cm złowiony przez Sylwię. Emocje rosną – jednak można coś wydłubać. Wiele jest ryb niewymiarowych, sporo pstryków i pustych pobić. O wyjątkowym pechu może mówić Zbyszek, któremu piękny sandacz spadł tuż przy łódce. Bliżej południa zaczęły meldować się pierwsze okonie. Nie wystarczyło jednak je namierzyć, ale trzeba było trafić w ich wyjątkowo kapryśny gust. Najlepiej udało się to Tomkowi, który złowił 5szt okoni w przedziale 21- 28cm. 20170623_204837.jpgNatomiast pogromca okoni z ubiegłego roku: Waldek, zawody „przespał” i musiał pożegnać się z tytułem Mistrza Koła. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do Sylwii Paluch, która doławiając jeszcze dwa okonie 28 i 29cm wygrała zawody i została Mistrzem Koła 2017 w dyscyplinie spinningowej. Trzeba dodać, że to już jej drugi tytuł mistrzowski w tym sezonie. I V-ce Mistrzem został  Tomasz Kowalik, a tytuł II V-ce Mistrza wywalczył łowiąc dwa okonie po 19cm Robert Janicki.

Po wręczeniu medali , pucharów i dyplomów przyszedł czas na pieczoną kiełbaskę. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za przybycie i sportową rywalizację.