Spławikowe Grand Prix Okręgu PZW Lublin

"Puchar Prezesa SP. Mieszkaniowej Czuby" 08-09.07.2017, Dratów

K O M U N I K A T   Z A W O D Ó W

Spławikowe Grand Prix Okręgu PZW Lublin

„Puchar Prezesa SP. Mieszkaniowej Czuby”

08-09.07.2017, Dratów

1. ORGANIATOR:

Koło PZW Lin-Czuby i Wędkarski Klub Sportowy MILO MATCHPRO Lublin.

2. DATA I MIEJSCE ZAWODÓW:

Zawody odbędą się w dniu 8-9.07.2017 na zbiorniku Dratów.

3. CHARAKTERYSTYKA ŁOWISKA:

Sztuczny zbiornik o powierzchni około 107ha. Głębokość w miejscu zawodów waha się w granicach 1 – 2,5m w zależności od poziomu wody. Brzeg w miejscu rozgrywania zawodów pokryty płytami ułożonymi pod ukosem. Konieczność zastosowania linek mocujących, „kotwiczących” stanowisko zawodników. Dno w przeważającej części piaszczyste przechodzące w mulisto-piaszczyste, do mulistego w głębszych częściach zbiornika. Dominującą rybą jest leszcz, natomiast towarzyszące (pojawiające się) gatunki ryb to: płoć, karaś, karp, jazgarz, ukleja, okoń, sumik karłowaty.

4. UCZESTNICY:

W zawodach uczestniczą drużyny zgłoszone  do cyklu rozgrywek w składach 3 osobowych (3 seniorów) bądź 4 osobowych (3 seniorów + juniorU20 / kobieta) oraz zawodnicy startujący indywidualnie.

5. WARUNKI I KOSZTY UCZESTNICTWA:

Należy dokonać imiennego zgłoszenia zawodników/drużyn oraz osób towarzyszących w nieprzekraczalnym terminie do dnia 04.07.2017 roku (wtorek godzina 20:00):

Tomasz Samoń  – tel. 507 328 973, mail: sajo81@gmail.com

Po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane.

Kosztami uczestnictwa jest uiszczenie opłaty startowej w wysokości 70 zł). Osoby, które nie ukończyły 18 roku życia (rocznik 1999 i młodsi) opłacają startowe w wysokości 40 zł.  Koszt obiadu dla osoby towarzyszącej wynosi 15zł (dzień).

Opłaty należy dokonać w sekretariacie zawodów w dniu zawodów.

6. INFORMACJE DODATKOWE:

Zawody zostaną rozegrane w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej zgodnie z Zasadami Organizacji Sportu Wędkarskiego oraz Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb w PZW.

Zawody rozegrane zostaną w dwóch 4 godzinnych turach w 3 sektorach dla seniorów oraz dwóch 3 godzinnych turach dla 1 sektora junior U20 / kobieta (dla tego sektora obowiązuje maksymalna długość wędki 11,5m).

Dla najlepszych drużyn i zawodników indywidualnych organizator przewiduje wyróżnienia w postaci pucharów i dyplomów. Organizator zapewnia posiłek po każdej turze zawodów.

7. PROGRAM GODZINOWY ZAWODÓW: Sobota i Niedziela

5:30 – 5:45 – odprawa techniczna organizatora i kapitanów drużyn (obecność kapitanów nieobowiązkowa)

5:45 - 6:15 - potwierdzenie zgłoszonych do zawodów zawodników w sekretariacie zawodów

6:15 - 7:00 - otwarcie zawodów, losowanie sektorów i stanowisk