Spławikowe Zawody Wędkarskie "PIKNIK NAD WODĄ" dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.

Aktualności | 2017-06-20 | Publikujący: Koło PZW Kraśnik Miasto

18 czerwca 2017 roku nad Zalewem w Kraśniku Koło PZW Kraśnik Miasto zorganizowało Spławikowe Zawody Wędkarskie „PIKNIK NAD WODĄ” dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.

W tym roku Impreza ta osiągnęła rangę międzynarodową, gdyż Koło PZW Kraśnik Miasto gościło uczestników z Ukrainy.

Wędkarską imprezę integracyjną „PIKNIK NAD WODĄ” dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej otworzył Prezes Koła PZW Kraśnik Miasto – Kol. Mirosław Michotek. Powitał wszystkich przybyłych gości – uczestników, opiekunów, sponsorów oraz pomocników z zaprzyjaźnionych Kół Wędkarskich, takich jak: Koło PZW „MEDYK” Lublin, Koło PZW Urzędów, Koło PZW FŁT Kraśnik, Koło PZW Zarzecze oraz Kraśnickie Towarzystwo Wędkarskie. Sekretarz Koła - Kol. Rebejko Lidia wymieniła sponsorów imprezy a Kapitan Sportowy – Kol. Rebejko Władysław pokrótce przedstawił przebieg zawodów i przybliżył zasady amatorskiego połowu ryb. Następnie uczestnicy losowali stanowiska wędkarskie oraz zostali im przydzieleni opiekunowie – wędkarze, którzy czuwali nad bezpieczeństwem swoich podopiecznych jak również wprowadzali w tajniki wędkarstwa. Każdy uczestnik otrzymał mały poczęstunek na czas połowów oraz przydział przynęt i zanęt, po czym udał się wraz z opiekunem na ówcześnie wylosowane stanowisko. Gdy wszyscy byli już gotowi rozległ się pierwszy z czterech sygnałów dźwiękowych, który oznaczał, że można nęcić. Po upływie pięciu minut zabrzmiał drugi sygnał oznaczający początek łowienia. Łowienie trwało dwie godziny. 5 minut przed końcem, trzecim sygnałem dźwiękowym daliśmy znać, że za chwilę nastąpi koniec łowienia. W końcu rozległ się czwarty - ostatni sygnał i łowienie zakończyło się. Rozpoczęło się ważenie złowionych ryb, a po zważeniu uczestnicy razem z opiekunami udali się pod stanicę wędkarską, gdzie czekał na nich ciepły posiłek.

Prezes Koła PZW Kraśnik Miasto powitał przedstawicieli instytucji publicznych: V-ce Starostę Kraśnickiego - Pana Mariusza Sochę, Sekretarza Starostwa Powiatowego w Kraśniku – Pana Jerzego Podgórskiego, Pana Łukasza Skokowskiego – Sekretarza Urzędu Miasta Kraśnik, oraz Członków Zarządu Okręgu Lublin, jak również przedstawiciela Rady Sokalskiej na Ukrainie – Pana Pasko Mykola. Jeszcze raz złożył podziękowania uczestnikom, sponsorom, wszystkim przybyłym gościom oraz sanitariuszom, którzy zapewniali opiekę medyczną jak również Straży Miejskiej, która czuwała nad bezpiecznym przebiegiem imprezy. Następnie głos zabrali kolejno przedstawiciele: Starostwa Powiatowego Kraśnik, Urzędu Miasta Kraśnik, Przedstawiciele PZW Okręgu Lublin oraz Przewodniczący Rady Sokala na Ukrainie. Wreszcie nadszedł punkt kulminacyjny całej imprezy czyli wręczenie dyplomów, medali oraz nagród wszystkim uczestnikom. Bez względu na ilość/wagę złowionych ryb oraz stopień niepełnosprawności każdy uczestnik otrzymał identyczną nagrodę. Dodatkowo, przedstawicielom poszczególnych ośrodków specjalnych, Prezes Koła PZW Kraśnik Miasto wręczył drobne upominki jako pamiątkę z międzynarodowej już wędkarskiej imprezy integracyjnej „PIKNIK NAD WODĄ” dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.

Prezes ZO PZW Lublin uhonorował medalami Prezesa Koła PZW Kraśnik Miasto, V- ce Prezesa Koła PZW Kraśnik Miasto, oraz Sekretarza Koła PZW Kraśnik Miasto za trud i wysiłek włożony w organizację tej imprezy. Medalami uhonorował też przedstawicieli władz za wspieranie tej inicjatywy. Po wszystkim zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie zbiorowe ze wszystkimi uczestnikami, sponsorami, przedstawicielami władz publicznych oraz organizatorami.

Na tym imprezę zakończono.

Patronat nad międzynarodową, wędkarską imprezą integracyjną „PIKNIK NAD WODĄ” dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej objął Starosta Kraśnicki - Pan Andrzej Maj.

Starostwo Powiatowe w Kraśniku było również głównym sponsorem w/w imprezy. Inni Sponsorzy:

-Kaufland;

-Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej bezpośrednio podlegający pod Urząd Miasta Kraśnik z programem: „Zadanie współfinansowane ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii miasta Kraśnik”;

-Sklep spożywczo-przemysłowy ABC „ROZTOCZE” - Gąsior Iwona;

-Okręg PZW Lublin;

-Pan Jarosław Czerw;

-Urząd Gminy Dołhobyczów;

-Sklep zoologiczno – wędkarski „BOCJA” Barbary Winiarskiej;

-Fundacja JAXON;

-Market CARREFOUR;

-Firma EKO-KRAS;

-Zarząd Zagospodarowania Odpadami;

-Firma PISCARI – producent zanęt;

-Firma KOMPAN;

-Firma ERKADO;

-Firma Diament;

-Firma WODMET;

-Koło PZW „MEDYK” Lublin;

-Firma InterGlas;

-Kraśnickie Przedsiębiorstwo Mieszkaniowe;

-F. H. U. „CHUDZIK”;

-NSZZ SOLIDARNOŚĆ...

oraz wiele prywatnych darczyńców z zaprzyjaźnionych Kół Wędkarskich.

W imprezie udział wzięło łącznie 65 uczestników z różnych miast i miejscowości, takich jak:

● Okolice Sokala na Ukrainie

● Oszczów

● Hrubieszów

● Łuków

● Krzesimów

● Karczmiska

● Annopol

● Olbięcin

● Lublin

● Kraśnik

Łącznie w imprezie uczestniczyło wraz z opiekunami, sponsorami, gośćmi, obsługą catteringu, osobami zabezpieczającymi teren zawodów, panom z obsługi medycznej oraz Strażą Miejską około 200 osób.

Porządku przy przebiegu imprezy pilnowali:

Sędzia Główny – Kol. Rebejko Władysław

Sędzia Sekretarz – Kol. Rebejko Lidia

Sędzia Wagowy – Kol. Baran Aleksander

Sędzia Wagowy Pomocniczy – Kol. Woźny Leszek

Sędzia Pomocniczy – Kol. Matysiak Patrycja

Jeszcze raz wszystkim uczestnikom, sponsorom oraz pomocnikom serdecznie dziękujemy!!!