0

Trzy medale w Spławikowych Mistrzostwach Okręgu

Aktualności | 2017-06-15 | Publikujący: Koło PZW OSW Rogóżno

W dniach 10-11.06.2017 roku na zbiorniku Dratów odbyły się Spławikowe Mistrzostwa Okręgu w kategorii kobiet, kadetów, juniorów U20 i młodzieży U25. Koło nasze reprezentowane było w trzech kategoriach. W kategorii kobiet po kilkuletniej przerwie wystąpiła Ola Włodarczyk. Po bardzo dobrej, zwycięskiej pierwszej turze, nieco słabsza druga tura i w efekcie srebrny medal. Drugi srebrny medal zdobył Konrad Józefczuk startujący w kategorii U25. Ta kategoria obsadzona była przez naszych trzech zawodników. Oprócz Konrada wystartował w niej Wojtek Maciejewski, który ostatecznie zajął czwarte miejsce. Najwięcej satysfakcji ze swego startu miał Szymek Hunek, który będąc jeszcze juniorem, wystartował w kategorii młodzieżowej i pozostawił wszystkich swoich konkurentów z tyłu zdobywając złoty medal. W dwóch turach Szymek wyłowił ponad 30 kg ryb. W kategorii juniorów wystartował Kacper Bordzoł. Nie miał jednak szczęścia w losowaniu i ostatecznie zajął piąte miejsce.
Tak więc biorąc pod uwagę wyniki naszych zawodników w spławiku, możemy stwierdzić, że jesteśmy w nim potęgą. Dwa medale złote i dwa srebrne to duży sukces naszego koła.