SPŁAWIKOWE MISTRZOSTWA KOŁA - 2017.

Aktualności | 2017-06-06 | Publikujący: Koło PZW Start w Dęblinie

W dniu 20 maja 2017 roku członkowie naszego koła „Start” Dęblin  spotkali się nad rzeką Wieprz w miejscowości Borowa aby wystartować w I Turze Spławikowych  Mistrzostw Koła w kategorii senior 55+ i senior. Do zawodów zgłosiło się 9 zawodników. O godz.09:00 rozpoczęliśmy zawody .Mimo wielu zdań, że ci co nie maja tyczek nie mają szans na rybę było dość mylne jak się okazało łowiący na baty dość dobrze sobie radzili łowiąc ładne ukleje ,krąpie i płotki w przybrzeżnej części rzeki.  Rybami które głównie łowiono  metodą skróconego zestawu były krąpie .

W dniu 21 maja 2017 roku przystąpiliśmy do II Tury Spławikowych Mistrzostw Koła na Łasze Stężyckiej w kategorii senior 55 +, senior, junior, kadet. Po szybkim i sprawnym losowaniu przystąpiliśmy o godz.09:00 do zawodów. Od początku na „haczykach” zawodników była łowiona na baciki wszechobecna tego dnia ukleja ,gdzie również trafiały się pojedyncze  płocie , krąpie i wzdręgi. Łowienie  tego dnia na zestaw skrócony było dość utrudnione przez licznie występującą wymienioną już ukleję ,która utrudniała ‘przebicie’ się do dna przynęty. Jednak jak się udało ominąć ukleje można było liczyć na piękne płocie, krąpie i pojedyncze leszczyki.

Po zakończeniu zawodów podczas wspólnego poczęstunku komisja sędziowska dokonała  podliczenia punktów po których zostały ogłoszone wyniki Spławikowych Mistrzostw Koła „Start” Dęblin na 2017 rok.

W kategorii Senior 55 +:

1. Leszek Gawryjołek – 845/2455

2. Adam Szymczyk – 470/2545

3.Wiesław Niedźwiecki- 435/1520

W kategorii Senior:

1. Tomasz Kurdziałek – 4145/4120

2. Krzysztof Marczak – 2135/4200

3 .Dawid Filipek   - 1170/3645

W kategorii Junior:

1. Krystian Filipek – 1705 pkt.

2.  Mateusz Czapla – 820 pkt.

W kategorii Kadet:

1.  Mateusz Zięba – 1230pkt.

Na zakończenie zawodów prezes koła Jerzy Buzyrew pogratulował zwycięzcom oraz wręczył pamiątkowe medale i puchary.  Jednocześnie podziękował wszystkim za przybycie, miłą atmosferę i sportową rywalizację.