UDANY START NA ZAWODACH Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Aktualności | 2017-06-06 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Kolejny rok nasi najmłodsi wędkarze startowali na zawodach wędkarskich zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka. W zawodach - Memoriał Marka Kośmidra uczestniczą dzieci i młodzież do lat 16. Tym razem zawody odbyły się na zbiorniku w Markuszowie. Łowisku niemal idealnym dla przeprowadzania tego typu zawodów, w których uczestniczą zrzeszeni jak i niezrzeszeni adepci wędkarstwa. Jak co roku tak i w tych zawodach Kock reprezentowała liczna grupa młodych i wędkarzy.  Uczestnicy zawodów startowali w trzech grupach wiekowych do 12 lat, 13-14 i 15-16 lat.  Wędkarzy z Kocka rywalizowali w kategorii najmłodszych i najstarszych. Najlepiej spisali się nasi najmłodsi wędkarze, bowiem pierwsze miejsce zajął Mateusz Nowicki, czwarte Witold Zuchora. Bartosz Reszke zajął 14 miejsce  a 26 Jacek Guz. W kategorii tej startowało 41 uczestników i była to najliczniejsza obsada. W kategorii do lat 16 równie wysokie drugie miejsce zajął Jakub Jurkiewicz. Szóste miejsce zajął Jakub Szucki. Zwycięzcy zawodów otrzymali puchary i nagrody a wszyscy uczestnicy zawodów wędkarskie upominki ufundowane przez organizatora zawodów Zarząd Okręgu PZW w Lublinie oraz sponsorów.   Jakub Jurkiewicz otrzymał również puchar za  największą złowiona rybę zawodów.

Za przygotowanie łowiska i zorganizowanie zawodów należy pochwalić organizatorów imprezy.

Wyjazd na zawody do Markuszowa był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działającej przy samorządzie Kocka.