Ostatnie w 2008 roku posiedzenie Zarządu Okręgu

Aktualności | 2008-12-23 | Publikujący: Okręg PZW w Lublinie

W dniu 21 grudnia w siedzibie Zarządu Okręgu w Lublinie przy ul. Nałkowskich 105 zebrał się na swym ostatnim posiedzeniu w 2008 roku Zarząd Okręgu. Posiedzenie grudniowe jest najważniejsze w roku, gdyż zapadają na nim decyzje skutkujące na działalność roku następnego.

Tak też było i tym razem. Zarząd podjął kilkanaście uchwał dotyczących pracy Zarządu Okręgu i Kół w 2009 roku.  Zarząd przyjął analizę kosztów i dochodów Okręgu w 2008 roku, przyjął założenia do preliminarza budżetowego Okręgu i kół na 2009 rok. Anulowano Uchwałę Prezydium Zarządu Okręgu dotyczącą sankcji za niezdanie rejestru połowów wędkarskich i jednocześnie postanowiono wzorem ubiegłego roku wylosować kilkanaście nagród dla wędkarzy, którzy tego obowiązku dopilnowali. Zarząd Okręgu podjął decyzję o zwołaniu Okręgowego Sprawozdawczo Wyborczego Zjazdu Delegatów na dzień 19 kwietnia 2009 roku. Została zatwierdzona uchwała nr 184 Prezydium Zarządu Okręgu dotycząca obostrzeń wprowadzonych na rzekach górskich w Okręgu Lubelskim. Podjęto również decyzję w sprawie niewykorzystanych środków finansowych zgromadzonych na sprzątanie jezior. Zatwierdzono porozumienia międzyokręgowe na honorowanie opłat na wody okręgowe umawiających się okręgów. Wyrażono zgodę na tworzenie nowego Koła w Rykach. Zatwierdzono wysokość licencji na jezioro Rogóżno. Zarząd Okręgu dokonał oceny przebiegu kampanii sprawozdawczo wyborczej w kołach i stwierdził, że przebiegała ona sprawnie. Nowe władze kół zostały powołane w krótkiej po sześciotygodniowej kampanii.

Pomimo przedświątecznego okresu, spraw do zatwierdzenia było dużo, a dyskusja w kilku tematach była bardzo interesująca i burzliwa. Tak się zawsze dzieje gdy decyzję podejmujemy skutkującą  dopiero w  przyszłości a zwłaszcza gdy w grę wchodzą sprawy  finansowe.

Najważniejsze uchwały zostały podjęte a ja przedstawię je w formie załączników.

Na zakończenie, Prezes Zarządu Okręgu Zbigniew Sadowski składając na ręce członków Zarządu Okręgu i pracowników Biura ZO, przekazał najserdeczniejsze życzenia świąteczne wszystkim wędkarzom i ich rodzinom naszego Okręgu.  Życzył przede wszystkim zdrowia i zrealizowania najskrytszych marzeń a działaczom podejmowania zawsze trafionych decyzji.