Komunikaty

Komunikat Spławikowego Grand Prix Okręgu - "Puchar Klubu Sars Haczyk", 04.06.2017 Dratów

Komunikaty | 2017-05-19 | Publikujący: Koło PZW Lublin Haczyk

1. ORGANIATOR:

Wędkarski Klub Sportowy Sars Haczyk Lublin oraz Koło PZW Lublin Haczyk.

2. DATA I MIEJSCE ZAWODÓW:

Zawody odbędą się w dniu 04.06.2017 na zbiorniku Dratów.

3. CHARAKTERYSTYKA ŁOWISKA:

Sztuczny zbiornik o powierzchni około 107ha. Głębokość w miejscu zawodów waha się w granicach 1 – 2,5m w zależności od poziomu wody. Brzeg w miejscu rozgrywania zawodów pokryty płytami ułożonymi pod ukosem. Konieczność zastosowania linek mocujących, „kotwiczących” stanowisko zawodników. Dno w przeważającej części piaszczyste przechodzące w mulisto-piaszczyste, do mulistego w głębszych częściach zbiornika. Dominującą rybą jest leszcz, natomiast towarzyszące (pojawiające się) gatunki ryb to: płoć, karaś, karp, jazgarz, ukleja, okoń, sumik karłowaty.

4. UCZESTNICY:

W zawodach uczestniczą drużyny zgłoszone  do cyklu rozgrywek w składach 3 osobowych (3 seniorów) bądź 4 osobowych (3 seniorów + juniorU20 / kobieta) oraz zawodnicy startujący indywidualnie.

5. WARUNKI I KOSZTY UCZESTNICTWA:

Należy dokonać imiennego zgłoszenia zawodników/drużyn oraz osób towarzyszących w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30.05.2017 roku (wtorek godzina 20:00):

Tomasz Samoń  – tel. 507 328 973, mail: sajo81@gmail.com

Po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane.

Kosztami uczestnictwa jest uiszczenie opłaty startowej w wysokości 35 zł). Osoby, które nie ukończyły 18 roku życia (rocznik 1999 i młodsi) opłacają startowe w wysokości 20 zł.  Koszt obiadu dla osoby towarzyszącej wynosi 15zł.

Opłaty należy dokonać w sekretariacie zawodów w dniu zawodów 04.06.2017 r.

6. INFORMACJE DODATKOWE:

Zawody zostaną rozegrane w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej zgodnie z Zasadami Organizacji Sportu Wędkarskiego oraz Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb w PZW.

Zawody rozegrane zostaną w jednej 4 godzinnej turze w 3 sektorach dla seniorów oraz jednej 3 godzinnej turze dla 1 sektora junior U20 / kobieta (dla tego sektora obowiązuje maksymalna długość wędki 11,5m).

Dla najlepszych drużyn i zawodników indywidualnych organizator przewiduje wyróżnienia w postaci pucharów i dyplomów. Organizator zapewnia posiłek po turze zawodów.

7. SPONSORZY SPŁAWIKOWEGO GRAND PRIX OKRĘGU PZW LUBLIN:

8. PROGRAM GODZINOWY ZAWODÓW:

5:30 – 5:45 – odprawa techniczna organizatora i kapitanów drużyn (obecność kapitanów nieobowiązkowa)

5:45 - 6:15 - potwierdzenie zgłoszonych do zawodów zawodników w sekretariacie zawodów

6:15 - 7:00 - otwarcie zawodów, losowanie sektorów i stanowisk

8:00 - I sygnał wejścia na stanowiska

9:50 - II sygnał nęcenia zanętą ciężką

10:00 - III sygnał rozpoczynający zawody

12:55 - IV sygnał na 5 min. przed końcem zawodów dla sektora junior U20 / kobieta

13:00 - V sygnał koniec zawodów dla sektora junior U20 / kobieta

13:55 - VI sygnał na 5 min. przed końcem zawodów dla seniorów