Wyniki zawodów

Sensas Lublin ponownie najlepszy w Spławikowym GP Okręgu

W dniach 29-30 kwietnia odbyły się drugie zawody z cyklu Spławikowego Grand Prix Okręgu PZW Lublin. Ponownie miejscem zmagań najlepszych spławikowców Lubelszczyzny był Zalew Zemborzycki, ale tym razem rywalizowano podczas 2 tur w sobotę i niedzielę. Organizatorzy, którymi byli Klub Sensas Lublin oraz Koło PZW CRH Żagiel Lublin, ponownie stanęli na wysokości zadania jeśli chodzi o organizację zawodów.

Niestety, podobnie jak podczas premiery GPO 2017, ryba na "lubelskim morzu" nie chciała współpracować z zawodnikami. Co ciekawe - nawet niektóre tzw. "bankówki", czyli stanowiska gdzie można niemal zawsze liczyć na dobry wynik, nie dawały wysokiego miejsca w podsektorze.

W sobotę po raz kolejny znakomicie spisali się zawodnicy klubu Sensas Lublin I, którzy w sumie uzbierali 5 punktów sektorowych, a Łukasz Gałązka oraz Franciszek Wysocki wygrali swoje podsektory. Kolejne "1" podsektorowe padły łupem Jacka Kuny, Grzegorza Mirosława, Pawła Hondry i Krzysztofa Tymickiego. W sektorze junior/kobieta najlepiej spisał się Maruszak Maciej, który minimalnie pokonał swoją koleżankę z klubu Stynka Lerby Team Angelikę Banach.

Niedziela w zawodach dwudniowych przeważnie oznacza nieco wyższe wyniki wagowe, co też i miało miejsce. Tym razem znakomiecie spisali się zawodnicy Stynka Lerby Team, którym 7 punktów sektorowych dało zwycięstwo w niedzielnej drużynówce. Za ich plecami sklasyfikowano koło WSK Świdnik, a trzecie miejsce podobnie jak w sobotę zajał Klub Sars Haczyk.

Ostatecznie dwóch zawodników uzyskało 2 punkty sektorowe (zwycięstwo w podsektorze zarówno w sobotę jak i niedzielę), a dzięki większej ilości punktów wagowych, po raz pierwszy w swojej krótkiej przygodzie z GPO po zwycięstwo sięgnął Paweł Hondra (Sars Haczyk). Drugie miejsce dla zwycięzcy "otwarcia" Łukasza Gałązki, natomiast puchar za trzecie miejsce trafił w ręce Jacka Kuny (Milo Matchpro Lin Czuby).

Najlepszym zawodnikiem w sektorze junior/kobieta okazał się Piotr Knap (Milo Matchpro Lin Czuby), który również dzięki większej ilości punktów wagowych pokonuje Macieja Maruszaka (obaj po 5 punktów sektorowych). Na najniższym stopniu podium stanął Przemysław Kojtych (Sensas Lublin I).

Mimo ciut słabszej niedzieli po zwycięstwo w całych zawodach sięgnęła drużyna Sensas Lublin I - po raz drugi z rzędu. Miejsce drugie dla równo łowiącej ekipy Milo Matchpro Lin Czuby, która zaledwie o 1 punkt sektorowy pokonała drużynę Stynki Lerby Team - Ci natomiast, dzięki wysokiemu miejscu juniora wygrywają bezpośrednie starcie z klubem Sars Haczyk - mimo iż przy równej ilości punktów sektorowych mieli mniejszą sumą punktów wagowych - zgodnie z punktem 5 Regulaminu GP Okręgu 2017.

W załączniku szczegółowe wyniki z zawodów oraz klasyfikacja po rozegranych 3 turach.