Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Wyniki zawodów

Sensas Lublin ponownie najlepszy w Spławikowym GP Okręgu

W dniach 29-30 kwietnia odbyły się drugie zawody z cyklu Spławikowego Grand Prix Okręgu PZW Lublin. Ponownie miejscem zmagań najlepszych spławikowców Lubelszczyzny był Zalew Zemborzycki, ale tym razem rywalizowano podczas 2 tur w sobotę i niedzielę. Organizatorzy, którymi byli Klub Sensas Lublin oraz Koło PZW CRH Żagiel Lublin, ponownie stanęli na wysokości zadania jeśli chodzi o organizację zawodów.

 

Niestety, podobnie jak podczas premiery GPO 2017, ryba na "lubelskim morzu" nie chciała współpracować z zawodnikami. Co ciekawe - nawet niektóre tzw. "bankówki", czyli stanowiska gdzie można niemal zawsze liczyć na dobry wynik, nie dawały wysokiego miejsca w podsektorze.

 

W sobotę po raz kolejny znakomicie spisali się zawodnicy klubu Sensas Lublin I, którzy w sumie uzbierali 5 punktów sektorowych, a Łukasz Gałązka oraz Franciszek Wysocki wygrali swoje podsektory. Kolejne "1" podsektorowe padły łupem Jacka Kuny, Grzegorza Mirosława, Pawła Hondry i Krzysztofa Tymickiego. W sektorze junior/kobieta najlepiej spisał się Maruszak Maciej, który minimalnie pokonał swoją koleżankę z klubu Stynka Lerby Team Angelikę Banach.

 

Niedziela w zawodach dwudniowych przeważnie oznacza nieco wyższe wyniki wagowe, co też i miało miejsce. Tym razem znakomiecie spisali się zawodnicy Stynka Lerby Team, którym 7 punktów sektorowych dało zwycięstwo w niedzielnej drużynówce. Za ich plecami sklasyfikowano koło WSK Świdnik, a trzecie miejsce podobnie jak w sobotę zajał Klub Sars Haczyk. 

 

Ostatecznie dwóch zawodników uzyskało 2 punkty sektorowe (zwycięstwo w podsektorze zarówno w sobotę jak i niedzielę), a dzięki większej ilości punktów wagowych, po raz pierwszy w swojej krótkiej przygodzie z GPO po zwycięstwo sięgnął Paweł Hondra (Sars Haczyk). Drugie miejsce dla zwycięzcy "otwarcia" Łukasza Gałązki, natomiast puchar za trzecie miejsce trafił w ręce Jacka Kuny (Milo Matchpro Lin Czuby).

Najlepszym zawodnikiem w sektorze junior/kobieta okazał się Piotr Knap (Milo Matchpro Lin Czuby), który również dzięki większej ilości punktów wagowych pokonuje Macieja Maruszaka (obaj po 5 punktów sektorowych). Na najniższym stopniu podium stanął Przemysław Kojtych (Sensas Lublin I).

Mimo ciut słabszej niedzieli po zwycięstwo w całych zawodach sięgnęła drużyna Sensas Lublin I - po raz drugi z rzędu. Miejsce drugie dla równo łowiącej ekipy Milo Matchpro Lin Czuby, która zaledwie o 1 punkt sektorowy pokonała drużynę Stynki Lerby Team - Ci natomiast, dzięki wysokiemu miejscu juniora wygrywają bezpośrednie starcie z klubem Sars Haczyk - mimo iż przy równej ilości punktów sektorowych mieli mniejszą sumą punktów wagowych - zgodnie z punktem 5 Regulaminu GP Okręgu 2017.

 

W załączniku szczegółowe wyniki z zawodów oraz klasyfikacja po rozegranych 3 turach.

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

W dniu 14 grudnia 2009 roku naszą stronę na portalu odwiedziło 120 tys, wędkarzy internautów, co daje nam średnio 30 tys. na rok. Jak oceniasz dotychczasową wizualizację tej strony
Strona ciekawa, obrazująca życie kół w całym Okręgu
Strona powinna dotyczyć tylko działalności Zarządu Okręgu
Wszystko mi jedno, aby ryby brały
Głosuj wyniki

Ilość odwiedzin

Reklama