Wybraliśmy nowe wadze koła

Aktualności | 2008-12-17 | Publikujący: Koło PZW OSW Rogóżno

14 grudnia 2008 roku w siedzibie MGKS Gwarek w Łęcznej wędkarze naszego koła wybrali nowe władze. Wybrano Zarząd koła, Komisję Rewizyjną, Sąd Koleżeński i delegata na Zjazd Okręgowy. Walne zebranie jeszcze raz powierzyło prowadzenie koła dotychczasowemu prezesowi Markowi Harasimowi. Nad prawidłowością procedur Walnego Zgromadzenia czuwał Dyrektor Biura Zarządu Okręgu Andrzej Borkowski.

Walne Zgromadzenie Członków Koła

Walne Zebranie odbyło się w drugim terminie o godzinie 9.15 Na zebranie przybyło 38 wędkarzy co stanowi blisko 13 % członków Koła. Po przedstawieniu i przegłosowaniu Regulaminu Walnego Zebrania przystąpiono do realizacji porządku obrad. Zebranie poprowadził Prezes koła. Po wybraniu komisji mandatowej, wyborczej, uchwał i wniosków oraz po zatwierdzeniu protokołu z poprzedniego Walnego Zebrania przystąpiono do wręczania odznaczeń związkowych oraz nagrodzono zwycięzców klasyfikacji Grand Prix Koła i zwycięzców konkursów organizowanych przez koło w sezonie 2008. Srebrną odznaką został wyróżniony w 2008 roku Jan Sadowski. Medal Zasłużony dla PZW przypadł Zygmuntowi Górskiemu a Medal Zasłużony dla wędkarstwa Lubelszczyzny wręczono Robertowi Pierepienko. Następnie wręczono puchary w klasyfikacji GP 2008. W kategorii juniorów zwyciężyła Aleksandra Włodarczyk przed Mateuszem Skrobowskim i Dominikiem Krasuckim. W kategorii seniorów zwyciężył Jan Sadowski, który wyprzedził Mariana Grzywacza i Zbigniewa Gajowiaka. Puchar Sumika wygrał Piotr Chołota. Jemu również wręczono nagrodę ufundowaną przez Związek Zawodowy Górników w Polsce Lubelski Węgiel Bogdanka SA /echosondę/ za zwycięstwo w konkursie Sumik ponad wszystko. Podwójnym zwycięzcą został również Paweł Kawalerski, który zwyciężył w konkursie Największa ryba łowiska /karp 21 kg/ i w konkursie Złów i wypuść za wypuszczenie tego karpia z powrotem do wody. Ta druga nagroda to silnik elektryczny do łodzi wraz z akumulatorem ufundowany przez Mariusza Roczniaka firma „Las i ogród". W każdym konkursie nagrodzonych zostało po trzy osoby. Osoby wyróżnione oraz wyniki konkursów w zakładce konkursy.
Następnie przedstawiono sprawozdania z działalności Zarządu Koła, Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego. Sprawozdania przedstawili prezes koła i wiceprezesi odpowiedzialni za poszczególne formy działalności koła. Sprawozdania te są załącznikiem do niniejszego sprawozdania. Komisja Rewizyjna przedstawiła wyniki kontroli Koła zarówno w działalności statutowej jak i finansowej. Komisja postawiła wniosek o udzielenie absolutorium ustępującemu Zarządowi. Swoje sprawozdanie przedstawił również Sąd Koleżeński, który wnosi o powołanie sądu międzykołowego w Powiecie Łęczyńskim. Następnie Zarząd przedstawił preliminarz budżetowy, Plan pracy i kalendarz imprez na 2009 rok. Uczestnicy zapoznali się z tymi dokumentami śledząc na dużym ekranie obraz laptopa rzucony na ścianę przy pomocy rzutnika.
Po krótkiej a rzeczowej dyskusji przystąpiono do wyboru władz i organów koła. Walne zgromadzenie zdecydowało, że głosowania będą odbywały się w głosowaniu jawnym. Komisja wyborcza przedstawiła kandydatury na prezesa Koła, Zarządu Koła, Komisji Rewizyjnej, Sadu Koleżeńskiego oraz delegata i jego zastępcę na Okręgowy Zjazd Delegatów. Po uzupełnieniu tej listy kandydaturami z sali przystąpiono do głosowania. Procedura głosowania była prosta gdyż liczba kandydatów do władz i organów Koła równała się ilości członków tych władz i organów ustalonych przez Walne Zgromadzenie.
Prezesem Koła został ponownie Marek Harasim.
W skład Zarządu weszli:
Mirosław Klajda
Krzysztof Bordzoł
Wojciech Tesarczyk
Marian Grzywacz
Urszula Klejna
Zygmunt Górski
Piotr Chołota
Janusz Puzio
Artur Biernacki
Robert Pierepienko
Adam Rybczyński
Zbigniew Gajowiak
Mariusz Roczniak
Jan Sadowski

Komisję Rewizyjną w następnej kadencji będą stanowić:
Leszek Watrak
Andrzej Huszaluk
Wincenty Sawicki
Marian Kawalerski

Sąd Koleżeński działał będzie:
Tomasz Żurek
Bogusław Szmuc
Ryszard Pochwatka
Wiesław Porębski

Delegatem na Okręgowy Zjazd Delegatów jest Marek Harasim a jego zastępcą Krzysztof Bordzoł.

Na zakończenie wysłuchano pastorałki wraz z animacją świąteczną a Prezes koła złożył wszystkim wędkarzom w imieniu nowowybranych władz i organów koła najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Stwierdził, że katolicka tradycja dzielenia się opłatkiem na stałe wrosła w tradycje naszego koła. Życzył sobie i nowym władzom satysfakcji z tego co robią, a wędkarzom dużo radości i szczęścia osobistego. Prosił, by te życzenia przekazać swoim bliskim. Ma nadzieję, że działania Zarządu koła będą jednoczyć brać wędkarską Łęcznej, więc te życzenia kieruje również do całej społeczności wędkarskiej i wszystkich przyjaciół koła.