Komunikaty

Komunikat Spławikowego Grand Prix Okręgu - "Puchar Klubu Sensas Lublin i Koła PZW Żagiel Lublin", 29-30.04.2017 Z.Zemborzycki

Komunikaty | 2017-04-18 | Publikujący: Koło PZW Lublin Haczyk

1. ORGANIATOR:

Wędkarski Klub Sportowy SENSAS LUBLIN oraz Koło PZW CRH Żagiel Lublin.

2. DATA I MIEJSCE ZAWODÓW:

Zawody odbędą się w dniach 29-30.04.2017 na Zalewie Zemborzyckim.

3. CHARAKTERYSTYKA ŁOWISKA:

Terenem zawodów jest zbiornik o powierzchni 260ha, brzeg umocniony betonowym murkiem. Średnia głębokość łowiska to 1 - 2m, dominującymi gatunkami ryb są: leszcz, płoć. Towarzyszące gatunki ryb: okoń, jazgarz, jaź, karaś, karp, lin, sandacz, szczupak

4. UCZESTNICY:

W zawodach uczestniczą drużyny zgłoszone  do cyklu rozgrywek w składach 3 osobowych (3 seniorów) bądź 4 osobowych (3 seniorów + juniorU20 / kobieta) oraz zawodnicy startujący indywidualnie.

5. WARUNKI I KOSZTY UCZESTNICTWA:

Należy dokonać imiennego zgłoszenia zawodników/drużyn oraz osób towarzyszących w nieprzekraczalnym terminie do dnia 24.04.2017 roku (poniedziałek godzina 20:00):

Marcin Kasprzak – tel. 502 764 873, mail: marcinkasprzak01@gmail.com

Po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane.

Kosztami uczestnictwa jest uiszczenie opłaty startowej w wysokości 70zł (2 tury). Osoby, które nie ukończyły 18 roku życia (rocznik 1999 i młodsi) opłacają startowe w wysokości 40zł (2 tury). Koszt obiadu dla osoby towarzyszącej wynosi 15zł.

Opłaty należy dokonać w sekretariacie zawodów w dniu zawodów 29.04.2017 r.

6. INFORMACJE DODATKOWE:

Zawody zostaną rozegrane w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej zgodnie z Zasadami Organizacji Sportu Wędkarskiego oraz Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb w PZW.

Zawody rozegrane zostaną w dwóch 4 godzinnych turach w 3 sektorach dla seniorów oraz dwóch 3 godzinnych turach dla 1 sektora junior U20 / kobieta (dla tego sektora obowiązuje maksymalna długość wędki 11,5m).

Dla najlepszych drużyn i zawodników indywidualnych organizator przewiduje wyróżnienia w postaci pucharów i dyplomów. Organizator zapewnia posiłek po każdej turze zawodów.

7. PROGRAM GODZINOWY ZAWODÓW:

5:45 – 6:00 – odprawa techniczna organizatora i kapitanów drużyn (obecność kapitanów nieobowiązkowa)

6:00 - 6:30 - potwierdzenie zgłoszonych do zawodów zawodników w sekretariacie zawodów

6:30 - 7:00 - otwarcie zawodów, losowanie sektorów i stanowisk

8:00 - I sygnał wejścia na stanowiska

9:50 - II sygnał nęcenia zanętą ciężką

10:00 - III sygnał rozpoczynający zawody

12:55 - IV sygnał na 5 min. przed końcem tury zawodów dla sektora junior U20 / kobieta

13:00 - V sygnał koniec tury zawodów dla sektora junior U20 / kobieta

13:55 - VI sygnał na 5 min. przed końcem tury zawodów dla seniorów