Wyniki zawodów

Rozpoczęcie Spławikowego GP Okręgu - wyniki zawodów

W niedzielę 9 kwietnia na Zalewie Zemborzyckim odbyła się 1 tura z cyklu Spławikowego Grand Prix Okręgu PZW Lublin organizowana przez drużynę Mivardi Ryba Bełżyce oraz Koło PZW Lublin Haczyk. Po połączeniu się 3 lig spławikowych, na starcie stanęło aż 79 zawodniczek i zawodników, co jest rekordem frekwencji biorąc pod uwagę ostatnie, spławikowe lata i tego typu zawody.

Początek kwietnia to okres dość kapryśnego żerowania ryb na "lubelskim morzu", tak też było i tym razem. Od dobrych 2 tygodni co niektórzy zawodnicy prowadzili "ostre" treningi, na których notowano dość dobre wyniki. Jednak racje mieli Ci, którzy twierdzili, że podczas zawodów tak nie będzie - a dużą rolę odegra wylosowane stanowisko oraz kunszt wędkarski danego zawodnika. Obok pojedynczych, bardzo wysokich wyników oscylujących w okolicach 10kg, były też niestety i wyniki zerowe.

Tak duża ilość startujących osób, wymusiła na organizatorach stworzenie tzw. podsektorów, zresztą zgodnie z Zasadami Organizacji Sportu Wędkarskiego w PZW. Sektor junior/kobieta zwyciężył Przemysław Kojtych (Sensas Lublin I) przed Mateuszem Jeremkiem (WSK Świdnik) i Teresą Borowską-Dobosz (Azoty Puławy). Natomiast zwycięzcami kolejnych podsektorów zostali: Arkadiusz Nakonieczka (Start Dęblin), Franciszek Wysocki (Sensas Lublin I), Marcin Kasprzak (Sensas Lublin I), Krzysztof Tymicki (WSK Świdnik), Andrzej Wasil (SARS Haczyk) oraz Łukasz Gałązka (Sensas Lublin I).

W klasyfikacji drużynowej najlepsi i to zdecydowanie okazali się zawodnicy klubu Sensas Lublin I (F.Wysocki, M.Kasprzak, Ł.Gałązka). Drugie miejsce zajęła drużyna Milo Matchpro Lin Czuby (G.Banucha, G.Mirosław, P.Gębała), a na najniższym stopnium podium uplasował się klub Stynka Lerby Team (B.Wąsik, H.Słabczyński, S.Staroń).

Kolejne dwie tury Spławikowego GP Okręgu odbędą się w dniach 29-30 kwietnia również na Zalewie Zemborzyckim. W załączniku znajdują się pełne wyniki, a więcej o 1 turze zawodów (pełna relacja, wywiady, filmy, zdjęcia) w kolejnym wpisie.