Wiosenne zarybienia

Aktualności | 2017-04-23 | Publikujący: Koło PZW Zagłębocze

Do jeziora Zagłębocze trafił pierwszy w 2017 r. materiał zarybieniowy. Tego samego dnia dostalismy wylęg sielawy i siei, oraz narybek jesienny szczupaka. To nie omyłka - to rzeczywiscie narybek jesienny po przezimowaniu. Normalnie zarybienie tym asortymentem prowadzi się w jesieni, gdyż w większości obiektów stawowych brakuje powierzchni zimochowów. Tylko część materiału zarybieniowego jest zimowana i sprzedawana na wiosnę. Taki materiał, choć droższy, ma znacznie większą wartość, gdyż jego ubytki naturalne są stosunkowo niewielkie.

Wylęg został wypuszczony w rejonach tarlisk naturalnych sielawy, zaś szczupaki rozprowadzone wzdłuż brzegów jeziora.

W najbliższym czasie dojedzie jeszcze wylęg szczupaka i nieco później narybek podchowany wegorza. A reszta to już w jesieni.