Wiosenne zarybienia

Aktualności | 2017-04-23 | Publikujący: Koło PZW Zagłębocze

Do jeziora Zagłębocze trafił pierwszy w 2017 r. materiał zarybieniowy. Tego samego dnia dostalismy wylęg sielawy i siei, oraz narybek jesienny szczupaka. To nie omyłka - to rzeczywiscie narybek jesienny po przezimowaniu. Normalnie zarybienie tym asortymentem prowadzi się w jesieni, gdyż w większości obiektów stawowych brakuje powierzchni zimochowów. Tylko część materiału zarybieniowego jest zimowana i sprzedawana na wiosnę. Taki materiał, choć droższy, ma znacznie większą wartość, gdyż jego ubytki naturalne są stosunkowo niewielkie.

Wylęg został wypuszczony w rejonach tarlisk naturalnych sielawy, zaś szczupaki rozprowadzone wzdłuż brzegów jeziora.

W najbliższym czasie dojedzie jeszcze wylęg szczupaka i nieco później narybek podchowany wegorza. A reszta to już w jesieni.

• Dziewoński Michał Data dodania: 6 miesięcy temu Oceń: 0 + / -

Dzięki za info. Do zabaczenia w weekend.

• Stefańczyk Krzysiek Data dodania: 6 miesięcy temu Oceń: 0 + / -

soniq51

Możemy rozpocząć sezon szczupakowy w niedzielę (30.04.). Zarząd Okręgu PZW w dniu dzisiejszym (27.04.) wprowadził poprawkę do uchwały o zakazie spinningowania do końca kwietnia, skracając ten okres o 1 dzień. Przewidując, że tak się może stać Zarząd naszego Koła, już wcześniej postanowił w takim przypadku dopuścić na jez. Zagłębocze połów z łodzi od 30.04. Nic więc nie stoi na przeszkodzie by w niedzielę zacząć sezon.
    Pamiętajmy o obowiązku wpisania w rejestrze połowu (w przypadku jez. Zagłębocze – w rejestrze znajdującym się w licencji) daty połowu, przed rozpoczęciem wędkowania. Kto tego nie zrobi – popełnia wykroczenie.

• Dziewoński Michał Data dodania: 7 miesięcy temu Oceń: 0 + / -

Czekamy więc na informację ;) Wiadomo będzie jak zaplanować weekend :)

• Stefańczyk Krzysiek Data dodania: 7 miesięcy temu Oceń: 0 + / -

dzisiaj zapadnie decyzja w tej sprawie na zebraniu nowego zarządu okręgu

• Stefańczyk Krzysiek Data dodania: 7 miesięcy temu Oceń: 0 + / -

dzisiaj zapadnie decyzja w tej sprawie na zebraniu nowego zarządu okręgu

• Dziewoński Michał Data dodania: 7 miesięcy temu Oceń: 0 + / -

Ø Zabrania się połowu metodą spinningową w okresie 1.01. – 30.04.

Ten punkt z regulaminu łowiska moim zdaniem wszystko wyjaśnia.

• and744 Data dodania: 7 miesięcy temu Oceń: 1 + / -

Czy w tym roku zaczynamy łowić szczupaka 30.04 zgodnie z regulaminem PZW?:
    4. Jeżeli pierwszy lub ostatni dzień okresu ochronnego dla określonego gatunku ryb przypada w dzień ustawowo wolny od pracy, okres ochronny ulega skróceniu o ten dzień. Nie dotyczy węgorza i jesiotra ostronosego.