Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

PSTRĄG CHODELKI-II ZAWODY Z CYKLU O PUCHAR RZEK GÓRSKICH

Aktualności | 2017-04-03 | Publikujący: Koło PZW LSM Fart

26.03.2017 odbyła się II tura zawodów LSM - FART o ,,PUCHAR RZEK GÓRSKICH''.
 Zawody zostały rozegrane metodą spinningową, "żywą rybą" na rzece Chodelce. Na starcie o godz. 8.00 stanęło ośmiu zawodników, rejestracja i wydanie kart startowych, krótka odprawa i jazda.   
 
 Po krótkim namyśle,gdzie łowić szybka decyzja w czterech jedziemy w dół rzeki ok. 8 km zjeżdżamy w polną dróżkę, koledzy znają tą miejscówke. Dwóch wysiada i zaczyna łowienie w górę rzeki, ja z kolegą przesuwamy się troszkę dalej też w górę. Zjeżdżamy na odcinek łąkowy i zaczynamy testowanie przynęt. Całkiem nieźle trafiamy, woda na tym odcinku nieźle kręci, a powalone drzewa dają nadzieję na dorodne
" kropy". Pierwszy woblerek daje nura, lekko go przytrzymuję aby zszedł pod konar, krew krąży coraz szybciej, kilka rzutów ale nic. Podchodzę wyżej dwa dołki i też nic, w górę jakby troszkę wyższa burta. Woda z drugiego brzegu wartkim nurtem podchodzi prawie pod moje nogi i tu spora wyrwa w brzegu, podrzucam woblerka ( to już trzeci którego testuję) opada, idzie z nurtem i jest, wyszedł z pod moich nóg uderzył na płyciźnie i są emocje nie jest wielki ale piękny żółty brzuszek będzie klasyfikowana ryba,po chwili delikatnie naprowadzam go do podbieraka, a on jak wąż zwija się w siatkę i grzecznie czeka, tak jakby czuł że zaraz wróci do swojej braci podwodnej. Wołam kolegę jednocześnie sięgając po miarkę szybki pomiar 34cm, jest 420 pkt. i razem z podbierakiem ląduje w wodzie,chwila przytrzymania i jest wolny.
 Jest dziewiąta z minutami zatem sporo jeszcze czasu idziemy w górę, miejsca fajne, alekontaktu z rybami brak. Wsiadamy do samochodu jedziemy powyżej Chodla, sami nie wiemy gdzie, po czym zjeżdżamy całkiem niżej w okolice Emilcina tam jest pięknie, koło młyńskie na rzece pozostałość po starym młynie, rzeka piękna podmyte drzewa zakola, bystra woda wszystko ślicznie są emocje, ale nie ma ryb.
 Czas wracać, jesteśmy na miejscu zbiórki, chwilkę czekamy i wszyscy spotykamy się nad zalewem w Chodlu przy altanie koła PZW-Chodel.

 Zbieramy karty startowe i okazuje się że jest klasyfikowane trzy ryby. Szybka rejestracja przeliczanie punktów i są wyniki.
Pierwsze miejsce pstrąg 39 cm. i 570 pkt zajął kol. Paweł Kosik, Drugie eksekfo 34cm i 420 pkt Krzysztof Mostowiec i Andrzej Małysz, przypomnę iż w związku połowami na "żywej rybie " klasyfikowane były pstrągi od wymiaru 30cm.
 Ogłaszając wyniki miałem przyjemność także wręczyć nagrody,
za pierwsze miejsce- tuba na wędkę, za drugie kolega Krzysztof wybrał okulary polaryzujące, a mi pozostały buty gumiaczki z wkładkami ocieplanymi.
Oczywiście przy ognisku na ruszcie skwierczały już kiełbaski,w kociołku parował pachnący żur, a przy stole smarowaliśmy chlebek  smalczykiem  mojej produkcji, którego jak zwykle smak podkreślał ogórek kiszony. Pięknie przyświecało nam słoneczko i mogliśmy przy  wspólnym posiłku podyskutować o pięknej wodzie i przygodzi jaką jest wędkarstwo.

 Serdeczne podziękowanie dla Kolegów z koła Chodel którzy udostępnili nam swoją altanę nad zalewem w Chodlu, gdzie mogliśmy się raczyć pięknem otaczającej przyrody i świerzym powietrzem.     

 Bardzo było nam miło gościć na naszych zawodach kolegów z koła Opole, członków Stowarzyszenia Miłośników Chodelki.

 
                 Zatem do zobaczenia nad wodą!!!!

                       
                            Organizacja zwodów kol.Andrzej Małysz

                                         koło,,LSM-FART''

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jesteś wedkarzem z Okręgu lubelskiego, masz możliwość wędkowania w innym Okręgu. Wybierasz
Biała Podlaska
Białystok
Chełm
Częstochowa
Kielce
Krosno
Mazowieckie
Piotrków Trybunalski
Radom
Rzeszów
Siedlce
Słupsk
Sieradz
Tarnobrzeg
Zamość
Głosuj wyniki

Ilość odwiedzin

Reklama