Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

NOWE TARLISKA NA ZALEWIE ZEMBORZYCKIM/TOPIENIE GNIAZD/

Aktualności | 2017-04-03 | Publikujący: Koło PZW LSM Fart

"24 marca 2017, odbył się ostatni etap akcji budowania tarlisk 2017 na Zalewie Zemborzyckim przez koło LSM-Fart oraz społeczność ZalewZemborzycki.com (o wcześniejszych etapach możesz przeczytać tutaj - http://zzsklep.pl/blog/33_tarliska-sandaczowe-2017-na-zalewie-zemborzyc.html). Prace polegały na przygotowaniu gniazd, obciążeniu ich i osadzeniu na dnie zalewu. Do dyspozycji mieliśmy ponad 160 drzew iglastych, dwie łodzie (jedna łódka aluminiowa Brema dzięki uprzejmości Centrum Wędkarstwa Rybka na Elizówce, druga należąca do LSM-Fart), 210 kostek brukowych typu behaton oraz kilka kilogramów drutu. Dzięki dużemu zaangażowaniu wszystkich uczestników akcji, całość prac przebiegła bardzo sprawnie.

Nasz plan zakładał przygotowanie 150 gniazd. Z drzew, które udało nam się pozyskać, stworzyliśmy, aż 210 pełnowartościowych krześlisk, także plan został wykonany sporo ponad normę.

W skład grupy osób pracujących weszli członkowie kilku kół. Prym tutaj wiódł LSM-FART, ale również pojawiły się osoby z: „Lin Czuby”, „Lublin Miasto” oraz „Bystrzyca”. W imieniu zalewowych sandaczy, dziękuję wszystkim za udział i nie małe poświęcenie."

.... a dziękuje nasz kolega Paweł, organizator i koordynator tej akcji, którego relację z bloga zamieszczamy na naszej stronie.

Osobiście miałem przyjemność uczestniczenia w całej akcji i powiem szczerze jest to wykonany kawał dobrej roboty, wcześniejsza akcja zbiórki choinek oraz teraz dziesięciu ludzi od godzin porannych pracowało praktycznie bez przerwy do godzin popołudniowych, a efekt...na razie 210 miejsc tarłowych, a w przyszłości mam nadzieje sporo dorodnych sandaczy z naturalnego tarła.

My dziękujemy koledze Pawłowi że poświęca czas na prowadzenie bloga dotyczącego Zalewu i robi dobrą robotę w sprawie zarybień i ochrony. Oczywiście zachęcamy do popierania i przyłączania się do tego typu akcji.

 

 

                                              ANDRZEJ MAŁYSZ

                                                " LSM - FART "   

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

W dniu 14 grudnia 2009 roku naszą stronę na portalu odwiedziło 120 tys, wędkarzy internautów, co daje nam średnio 30 tys. na rok. Jak oceniasz dotychczasową wizualizację tej strony
Strona ciekawa, obrazująca życie kół w całym Okręgu
Strona powinna dotyczyć tylko działalności Zarządu Okręgu
Wszystko mi jedno, aby ryby brały
Głosuj wyniki

Ilość odwiedzin

Reklama