NOWE TARLISKA NA ZALEWIE ZEMBORZYCKIM/TOPIENIE GNIAZD/

Aktualności | 2017-04-03 | Publikujący: Koło PZW LSM Fart

"24 marca 2017, odbył się ostatni etap akcji budowania tarlisk 2017 na Zalewie Zemborzyckim przez koło LSM-Fart oraz społeczność ZalewZemborzycki.com (o wcześniejszych etapach możesz przeczytać tutaj - http://zzsklep.pl/blog/33_tarliska-sandaczowe-2017-na-zalewie-zemborzyc.html). Prace polegały na przygotowaniu gniazd, obciążeniu ich i osadzeniu na dnie zalewu. Do dyspozycji mieliśmy ponad 160 drzew iglastych, dwie łodzie (jedna łódka aluminiowa Brema dzięki uprzejmości Centrum Wędkarstwa Rybka na Elizówce, druga należąca do LSM-Fart), 210 kostek brukowych typu behaton oraz kilka kilogramów drutu. Dzięki dużemu zaangażowaniu wszystkich uczestników akcji, całość prac przebiegła bardzo sprawnie.

Nasz plan zakładał przygotowanie 150 gniazd. Z drzew, które udało nam się pozyskać, stworzyliśmy, aż 210 pełnowartościowych krześlisk, także plan został wykonany sporo ponad normę.

W skład grupy osób pracujących weszli członkowie kilku kół. Prym tutaj wiódł LSM-FART, ale również pojawiły się osoby z: „Lin Czuby”, „Lublin Miasto” oraz „Bystrzyca”. W imieniu zalewowych sandaczy, dziękuję wszystkim za udział i nie małe poświęcenie."

.... a dziękuje nasz kolega Paweł, organizator i koordynator tej akcji, którego relację z bloga zamieszczamy na naszej stronie.

Osobiście miałem przyjemność uczestniczenia w całej akcji i powiem szczerze jest to wykonany kawał dobrej roboty, wcześniejsza akcja zbiórki choinek oraz teraz dziesięciu ludzi od godzin porannych pracowało praktycznie bez przerwy do godzin popołudniowych, a efekt...na razie 210 miejsc tarłowych, a w przyszłości mam nadzieje sporo dorodnych sandaczy z naturalnego tarła.

My dziękujemy koledze Pawłowi że poświęca czas na prowadzenie bloga dotyczącego Zalewu i robi dobrą robotę w sprawie zarybień i ochrony. Oczywiście zachęcamy do popierania i przyłączania się do tego typu akcji.

ANDRZEJ MAŁYSZ

" LSM - FART "