Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Walka z "gumofilcami" - czyli syzyfowe sprzątanie rzek

Aktualności | 2017-03-27 | Publikujący: Koło PZW Lublin Haczyk

 

Tytułowy "gumofilec" to nie wędkarz mający na sobie tak znakomite obuwie w postaci gumofilaca, ale osoba mówiąca, że jest wędkarzem, która targa nad wodę wiadra zanęt, robaki, przypony zapakowane w ładne foliowe opakowania oraz plecak pełen piwska i innych konsumpcji. Taki oto gumofilec, zmęczony dźwiganiem tego wszystkiego, aby sobie ulżyć po spożyciu, sprytnym ruchem za siebie pozbywa się pozostałości po wymienionych dobrach.

 

Z braku szacunku dla tychże, pozwoliłem sobie napisać "gumofilec" z małej litery.

 

W ramach corocznej walki z panami na "g" spotkaliśmy się w dniu 25 marca, aby ulżyć trochę środowisku i sobie. Udało się zebrać troszeczeczkę woreczków, w których prym wiodła taterka i perełka – to niestety w 90% pozostałości po wędkarzach.

 

Zdaję sobie sprawę, że to wszystko kropla w morzu, ale coś robić trzeba. Miejmy nadzieję, że doczekamy czasów, w których wędkarz nie będzie kojarzony z podchmielonym panem w gumofilcach (dalej uważam, że to super obuwie), który pozostawia masę śmieci po "obcowaniu" z przyrodą.

 

 

Dzięki chłopaki za dzisiejszy wspólny trud i mam nadzieję, że za rok spotkamy się trochę liczniej i będziemy mieli mniej pracy. 

 

Więcej zdjęć w naszej galerii:

https://photos.google.com/share/AF1QipO7xsaPwpdhGTNzXnmi0K-nSU7nqyeiCGkNSVhqPM2uwWWEAU-2norVIN-Na89iYQ?key=Z2VPLXJvTjRFbFpaRmd5ckNzdWlDMXNKM3pWTXNR

Tomasz Matyjasek

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.