Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Walka z "gumofilcami" - czyli syzyfowe sprzątanie rzek

Aktualności | 2017-03-27 | Publikujący: Koło PZW Lublin Haczyk

 

Tytułowy "gumofilec" to nie wędkarz mający na sobie tak znakomite obuwie w postaci gumofilaca, ale osoba mówiąca, że jest wędkarzem, która targa nad wodę wiadra zanęt, robaki, przypony zapakowane w ładne foliowe opakowania oraz plecak pełen piwska i innych konsumpcji. Taki oto gumofilec, zmęczony dźwiganiem tego wszystkiego, aby sobie ulżyć po spożyciu, sprytnym ruchem za siebie pozbywa się pozostałości po wymienionych dobrach.

 

Z braku szacunku dla tychże, pozwoliłem sobie napisać "gumofilec" z małej litery.

 

W ramach corocznej walki z panami na "g" spotkaliśmy się w dniu 25 marca, aby ulżyć trochę środowisku i sobie. Udało się zebrać troszeczeczkę woreczków, w których prym wiodła taterka i perełka – to niestety w 90% pozostałości po wędkarzach.

 

Zdaję sobie sprawę, że to wszystko kropla w morzu, ale coś robić trzeba. Miejmy nadzieję, że doczekamy czasów, w których wędkarz nie będzie kojarzony z podchmielonym panem w gumofilcach (dalej uważam, że to super obuwie), który pozostawia masę śmieci po "obcowaniu" z przyrodą.

 

 

Dzięki chłopaki za dzisiejszy wspólny trud i mam nadzieję, że za rok spotkamy się trochę liczniej i będziemy mieli mniej pracy. 

 

Więcej zdjęć w naszej galerii:

https://photos.google.com/share/AF1QipO7xsaPwpdhGTNzXnmi0K-nSU7nqyeiCGkNSVhqPM2uwWWEAU-2norVIN-Na89iYQ?key=Z2VPLXJvTjRFbFpaRmd5ckNzdWlDMXNKM3pWTXNR

Tomasz Matyjasek

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

W dniu 14 grudnia 2009 roku naszą stronę na portalu odwiedziło 120 tys, wędkarzy internautów, co daje nam średnio 30 tys. na rok. Jak oceniasz dotychczasową wizualizację tej strony
Strona ciekawa, obrazująca życie kół w całym Okręgu
Strona powinna dotyczyć tylko działalności Zarządu Okręgu
Wszystko mi jedno, aby ryby brały
Głosuj wyniki

Ilość odwiedzin

Reklama