Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Klątwa pogodowa nad Feederowymi Mistrzostwami Koła

Aktualności | 2017-03-21 | Publikujący: Koło PZW Lublin Miasto

Coby się nie działo, ale Dzień Wędkarza trzeba uczcić będąc na rybach. Z takim nastawieniem spotkaliśmy się 19 marca, aby rozegrać Feederowe Mistrzostwa Koła. Aura nie miała jednak litości. Dratów powitał nas sztormową falą, wichurą zrywającą dosłownie czapki z głów. Spienione bałwany wody uderzające w wał i zimny, przeszywający wiatr prosto w oczy nie dawały nadziei na rozegranie zawodów. Szybka narada i decyzja: jedziemy na Krzczeń. Jak się okazało decyzja słuszna. Tu za osłoną wału, tudzież lasu i zabudowań już tak nie wiało, woda była dość spokojna.

 

Do rywalizacji przystąpiło 13-stu twardzieli, którym niestraszny był śnieg i chłód. Odprawa, losowanie i koszyczki poszły w ruch - łowimy. Trzeba było się napracować, aby przy bardzo kapryśnych i delikatnych braniach gromadzić punkty. Wiele brań widocznych na drgającej szczytówce kończyło się pustym holem. Ryby nie oszołamiały, ani ilością, ani wielkością. Na haczykach pojawiały się głównie leszczyki, krąpie i pojedyncze płotki. W wielu wypadkach nęcenie i szukanie ryb daleko od brzegu nie przynosiło oczekiwanego efektu. Pomimo trudnych warunków pogodowych ducha rywalizacji nie brakowało.

20170320_110414.jpgW efekcie końcowym z prowokacją ospałych leszczy najlepiej poradził sobie Mariusz Szlachta i to on zwyciężył w zawodach zdobywając tytuł Mistrza Koła w dyscyplinie feederowej na rok 2017. Łączna waga złowionych przez niego ryb 1400g. Drugie miejsce, z wynikiem 910g i tytuł I wicemistrza wywalczył (zajmujący stanowisko obok) Artur Popławski. II wicemistrzem został Zbigniew Mazur z wynikiem 770g. Gratulacje!!! Trzymamy teraz kciuki za start w zawodach okręgowych.

 

Po zawodach, na terenie stanicy chwila na regenerację sił przy gorącym bigosie i grillowanej kiełbasie. Rywalizacja, rywalizacją a i tak najważniejszy jest sam fakt spotkania i świętowania nad wodą w gronie znajomych ;)

 

 

Więcej zdjęć w galerii.

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

W dniu 14 grudnia 2009 roku naszą stronę na portalu odwiedziło 120 tys, wędkarzy internautów, co daje nam średnio 30 tys. na rok. Jak oceniasz dotychczasową wizualizację tej strony
Strona ciekawa, obrazująca życie kół w całym Okręgu
Strona powinna dotyczyć tylko działalności Zarządu Okręgu
Wszystko mi jedno, aby ryby brały
Głosuj wyniki

Ilość odwiedzin

Reklama