Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Klątwa pogodowa nad Feederowymi Mistrzostwami Koła

Aktualności | 2017-03-21 | Publikujący: Koło PZW Lublin Miasto

Coby się nie działo, ale Dzień Wędkarza trzeba uczcić będąc na rybach. Z takim nastawieniem spotkaliśmy się 19 marca, aby rozegrać Feederowe Mistrzostwa Koła. Aura nie miała jednak litości. Dratów powitał nas sztormową falą, wichurą zrywającą dosłownie czapki z głów. Spienione bałwany wody uderzające w wał i zimny, przeszywający wiatr prosto w oczy nie dawały nadziei na rozegranie zawodów. Szybka narada i decyzja: jedziemy na Krzczeń. Jak się okazało decyzja słuszna. Tu za osłoną wału, tudzież lasu i zabudowań już tak nie wiało, woda była dość spokojna.

 

Do rywalizacji przystąpiło 13-stu twardzieli, którym niestraszny był śnieg i chłód. Odprawa, losowanie i koszyczki poszły w ruch - łowimy. Trzeba było się napracować, aby przy bardzo kapryśnych i delikatnych braniach gromadzić punkty. Wiele brań widocznych na drgającej szczytówce kończyło się pustym holem. Ryby nie oszołamiały, ani ilością, ani wielkością. Na haczykach pojawiały się głównie leszczyki, krąpie i pojedyncze płotki. W wielu wypadkach nęcenie i szukanie ryb daleko od brzegu nie przynosiło oczekiwanego efektu. Pomimo trudnych warunków pogodowych ducha rywalizacji nie brakowało.

20170320_110414.jpgW efekcie końcowym z prowokacją ospałych leszczy najlepiej poradził sobie Mariusz Szlachta i to on zwyciężył w zawodach zdobywając tytuł Mistrza Koła w dyscyplinie feederowej na rok 2017. Łączna waga złowionych przez niego ryb 1400g. Drugie miejsce, z wynikiem 910g i tytuł I wicemistrza wywalczył (zajmujący stanowisko obok) Artur Popławski. II wicemistrzem został Zbigniew Mazur z wynikiem 770g. Gratulacje!!! Trzymamy teraz kciuki za start w zawodach okręgowych.

 

Po zawodach, na terenie stanicy chwila na regenerację sił przy gorącym bigosie i grillowanej kiełbasie. Rywalizacja, rywalizacją a i tak najważniejszy jest sam fakt spotkania i świętowania nad wodą w gronie znajomych ;)

 

 

Więcej zdjęć w galerii.

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jesteś wedkarzem z Okręgu lubelskiego, masz możliwość wędkowania w innym Okręgu. Wybierasz
Biała Podlaska
Białystok
Chełm
Częstochowa
Kielce
Krosno
Mazowieckie
Piotrków Trybunalski
Radom
Rzeszów
Siedlce
Słupsk
Sieradz
Tarnobrzeg
Zamość
Głosuj wyniki

Ilość odwiedzin

Reklama