Komunikat Spławikowego Grand Prix Okręgu PZW Lublin, tura nr1 - 09.04.2017 Zalew Zemborzycki

Aktualności | 2017-03-18 | Publikujący: Koło PZW Lublin Haczyk

1. ORGANIATOR:

Mivardi Ryba Bełżyce oraz Koło PZW Lublin Haczyk

2. DATA I MIEJSCE ZAWODÓW:

Zawody odbędą się w dniu 09.04.2017 na Zalewie Zemborzyckim.

3. CHARAKTERYSTYKA ŁOWISKA:

Terenem zawodów jest zbiornik o powierzchni 260ha, brzeg umocniony betonowym murkiem. Średnia głębokość łowiska to 1 - 2m, dominującymi gatunkami ryb są: leszcz, płoć. Towarzyszące gatunki ryb: okoń, jazgarz, jaź, karaś, karp, lin, sandacz, szczupak

4. UCZESTNICY:

W zawodach uczestniczą drużyny zgłoszone  do cyklu rozgrywek w składach 3 osobowych (3 seniorów) bądź 4 osobowych (3 seniorów + juniorU20 / kobieta) oraz zawodnicy startujący indywidualnie.

5. WARUNKI I KOSZTY UCZESTNICTWA:

Należy dokonać imiennego zgłoszenia zawodników/drużyn oraz osób towarzyszących w nieprzekraczalnym terminie do dnia 04.04.2017 roku:

Rafał Walczak – tel. 509 714 666

Tomasz Samoń - tel. 507 328 973 , mail: sajo81@gmail.com

Po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane.

Kosztami uczestnictwa jest uiszczenie opłaty startowej w wysokości 35zł. Osoby, które nie ukończyły 18 roku życia (rocznik 1999 i młodsi) opłacają startowe w wysokości 20zł. Koszt obiadu dla osoby towarzyszącej wynosi 15zł.

Opłaty należy dokonać w sekretariacie zawodów w dniu zawodów 09.04.2017 r.

6. INFORMACJE DODATKOWE:

Zawody zostaną rozegrane w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej zgodnie z Zasadami Organizacji Sportu Wędkarskiego oraz Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb w PZW.

Zawody rozegrane zostaną w jednej turze: 4 godzinnej turze w 3 sektorach dla seniorów oraz 3 godzinnej turze dla 1 sektora junior U20 / kobieta (dla tego sektora obowiązuje maksymalna długość wędki 11,5m).

Dla najlepszych drużyn i zawodników indywidualnych organizator przewiduje wyróżnienia w postaci pucharów i dyplomów. Organizator zapewnia posiłek po turze zawodów.

7. PROGRAM GODZINOWY ZAWODÓW:

5:15 – 5:30 – odprawa techniczna organizatora i kapitanów drużyn (obecność kapitanów nieobowiązkowa)

5:30 - 6:00 - potwierdzenie zgłoszonych do zawodów zawodników w sekretariacie zawodów

6:00 - 6:30 - otwarcie zawodów, losowanie sektorów i stanowisk

7:30 - I sygnał wejścia na stanowiska

9:20 - II sygnał nęcenia zanętą ciężką

9:30 - III sygnał rozpoczynający zawody

12:25 - IV sygnał na 5 min. przed końcem tury zawodów dla sektora junior U20 / kobieta

12:30 - V sygnał koniec tury zawodów dla sektora junior U20 / kobieta

13:25 - VI sygnał na 5 min. przed końcem tury zawodów dla seniorów