Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Nad moją ulubioną rzeką

Aktualności | 2016-11-02 | Publikujący: Koło PZW Kraśnik FŁT

Koniec października , temperatura wody w rzece spada poniżej 9st.C więc potokowce zaczynają się grupować na tarliskach. Niestety tym razem na Urzędówce tarła raczej nie będziemy obserwować. Tarliska , zamulone dzięki pracom wykonywanym w okresie ochronnym tej jakże pięknej ryby. 
Setki godzin spędzonych przez miłośników kropkowanych przyjaciół na dbaniu o tą jakże piękną rzekę jaką była Urzędówka zostały zaprzepaszczone. 
Sprzątanie , czyszczenie tarlisk , zarybianie, setki patroli nad rzeką i się nagle okazuje ,że to wszystko jak KREW W PIACH....
Za to teraz będzie można przepłynąć kajaczkiem po tym kanaliku bez większych trudności. Przecież gmina zakupiła dwa lata temu kilka takich dłubanek. Interes się chyba słabo kręcił bo i rzeka nie była dostępna. Tylko, pytam się jakim kosztem. Jaki urok teraz będzie miał ten kanał ? Ale czy to tak naprawdę kogoś obchodzi? 
Czy to obchodzi włodarzy naszego pseudo miasta? Pieniądze się pozyskało ,ze środków unijnych to i trzeba było je wykorzystać. 
Przykro mi teraz bardzo. Rzeka która dała wiele pięknych ryb , zostaje zupełnie zniszczona. A przecież do niedawna wyciągnięcie z niej 50-taka nie było czymś nadzwyczajnym. 
Tak obecnie wygląda rz. Urzędówka. Woda okręgu PZW Lublin. Rzeczka "krainy pstrąga i lipienia" ,która w całości jako jedna z nielicznych rzek Polski miała status "złów i wypuść" . 
„Wodom cześć”

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

  • dzidek083 Data dodania: 2 lata temu Oceń: 0 + / -

    Zgadzam się z przedmówcą podobna sytuacja jest u nas na Wieprzu gdzie było udrożnianie koryta. Jakoś różne cwaniaki potrafią wydębić pieniądze na różne takie debilne pomysły. Tylko Nasze Koffane PZW jest takie nie ogarnięte że nie umie stanąć w obronie tak cennych rzek których nie udało się zniszczyć za komuny. Jakby się troche PZW ogarneło to wydębiło by pieniądze na stwarzanie warunków sprzyjających dla ryb nowy tarlisk czy ostoi. Ale jak sie siedzi mocno na stołeczku w ZO to trudno takie pomysły przychodzą do głowy . . . . .

  • dzidek083 Data dodania: 2 lata temu Oceń: 0 + / -

    Zgadzam się z przedmówcą podobna sytuacja jest u nas na Wieprzu gdzie było udrożnianie koryta. Jakoś różne cwaniaki potrafią wydębić pieniądze na różne takie debilne pomysły. Tylko Nasze Koffane PZW jest takie nie ogarnięte że nie umie stanąć w obronie tak cennych rzek których nie udało się zniszczyć za komuny. Jakby się troche PZW ogarneło to wydębiło by pieniądze na stwarzanie warunków sprzyjających dla ryb nowy tarlisk czy ostoi. Ale jak sie siedzi mocno na stołeczko w ZO to trudno takie pomysły przychodzą do głowy . . . . .

  • bienio44 Data dodania: 2 lata temu Oceń: 4 + / -

    Smutne to.... Ale czego można było się spodziewać po PZW i meliorantach, skoro jedni i drudzy to relikty byłej komunistycznej epoki. A że w naszym kraju komuna wróciła, to lepszego gruntu być nie mogło pod takie kretyńskie pomaganie przyrodzie i niszczenie natury w imię cholera wie czego. Szlag mnie trafia jak patrzę na te zdjęcia i to mnie tylko upewnia, że nic się w tym gównozwiązku nie zmieniło i nie zmieni. Czekanie, aż te leśne dziadki wymrą też nie ma sensu, bo w ich miejsce szybciutko przyjdą takie same cwaniaczki. I dalej będzie jak jest....

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jesteś wedkarzem z Okręgu lubelskiego, masz możliwość wędkowania w innym Okręgu. Wybierasz
Biała Podlaska
Białystok
Chełm
Częstochowa
Kielce
Krosno
Mazowieckie
Piotrków Trybunalski
Radom
Rzeszów
Siedlce
Słupsk
Sieradz
Tarnobrzeg
Zamość
Głosuj wyniki

Ilość odwiedzin

Reklama