Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Wrześniowe posiedzenie Zarządu Okręgu w Lublinie

Aktualności | 2008-11-19 | Publikujący: Okręg PZW w Lublinie

W dniu 29 września w siedzibie ZO PZW w Lublinie spotkał się na swym posiedzeniu Zarząd Okręgu PZW. Było to ważne posiedzenie, gdyż w tym dniu Zarząd decydował o kampanii sprawozdawczo – wyborczej w kołach, ordynacji wyborczej, terminie Okręgowego Zjazdu Delegatów. Zarząd ustalił składki okręgowe na 2009 rok, omówił zasadę podpisywania porozumień międzyokręgowych, przyjął przygotowany przez Zarząd Główny Regulamin zatrudniania i wynagradzania pracowników biura Zarządu Okręgu PZW w Lublinie.

Zarząd przyjął zasady ordynacji wyborczej obowiązującej w tej kampanii, ustalił liczbę delegatów z kół na Okręgowy Zjazd Delegatów oraz ustalił terminy i delegował swoich przedstawicieli na Walne zebrania sprawozdawczo – wyborcze w kołach. Uchwałę w tej sprawie wraz z terminarzem Walnych zebrań znajdziesz w zakładce /przepisy/uchwały/.

Najwięcej kontrowersji wzbudził projekt nowych składek okręgowych na 2009 rok. Komisja budżetowa przedstawiła kilka propozycji tych składek, lecz żadna z nich nie znajdowała szerszego poparcia wśród uczestników. Problemem Zarządu była uchwała Zarządu Głównego PZW likwidująca w świetle prawa finansowego możliwość rozbijania składki okręgowej na kilka części. Uchwała ta umożliwiała Zarządom sumowania wszystkich składek i na tej podstawie ustalenia jej górnej wysokości oraz późniejszego udzielania rabatów w zależności od potrzeb i wniesionej opłaty przez wędkarza. Metoda ta wiązała by ze sobą konieczność przygotowania dużej ilości znaków wędkarskich o różnych nominałach. Przeciwnicy tej metody pomimo pozostawienia składki okręgowej na dotychczasowym poziomie obawiali się, że skarbnicy w kołach nie podołają swym obowiązkom.

Przyjęto więc metodę opracowania składki okręgowej na podstawie ubiegłorocznego przychodu ze wszystkich składek okręgowych uzyskanych przez Zarząd Okręgu w Lublinie i różnicę tej sumy przez planowaną ilość członków. Metoda ta zapewnia zgromadzenie odpowiedniej ilości środków na prowadzenie gospodarki rybackiej w naszym okręgu /dzierżawy, zarybianie, ochrona/ jak również na wywiązanie się z podpisanych umów na utrzymanie w czystości naszych jezior, koszenia wałów, konserwacji rowów itd. Ustalona składka okręgowa na wody nizinne dla ponad połowy naszych członków jest mniejsza o 15 złotych. Jednak dla również prawie połowy naszych członków jest wyższa o 10 złotych. Uchwała Zarządu Głównego sprawiła, że w Okręgach zawrzało, gdyż każdy z nich pozyskiwał środki na prowadzenie swojej gospodarki w sposób dla siebie i swoich członków najkorzystniejszy. W dniu dzisiejszym muszą w jakiś sposób te finanse sprowadzić do jednej składki. W przypadku takich okręgów jak nasz był to sposób w miarę prosty, ale i nasza składka nie miała wielkiego rozbicia. Co zrobią inne Okręgi, które mają na przykład w wodach ogólnodostępnych zbiorniki wodne na które trzeba było mieć specjalną licencję? /Nielisz, Wytyczno, Majdan Zahorodyński itd./ Uchwałę w sprawie składki okręgowej znajdziesz w zakładce /przepisy/uchwały/.

Poleć znajomemu

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

W dniu 14 grudnia 2009 roku naszą stronę na portalu odwiedziło 120 tys, wędkarzy internautów, co daje nam średnio 30 tys. na rok. Jak oceniasz dotychczasową wizualizację tej strony
Strona ciekawa, obrazująca życie kół w całym Okręgu
Strona powinna dotyczyć tylko działalności Zarządu Okręgu
Wszystko mi jedno, aby ryby brały
Głosuj wyniki

Ilość odwiedzin

Reklama