Podlodowe Mistrzostwa Okręgu PZW w Lublinie - komunikat organizacyjny

Komunikaty | 2016-01-18 | Publikujący: Okręg PZW w Lublinie

Okręgowa Komisja Sportowa uprzejmie informuje, że organizuje w dniach 06-07.02.2016 r. Podlodowe Mistrzostwa Okręgu.
Mistrzostwa przeprowadzone będą na jeziorze Firlej. Przewidziana jest równoległa rywalizacja indywidualna w wydzielonym sektorze dla chętnych Weteranów U-55+ .
Patrząc na długoterminowe prognozy synoptyków, OKS zdecydował o przyspieszeniu o jeden tydzień Podlodowych Mistrzostw Okręgu .

Charakterystyka łowisk : głębokość w sektorach zawodów 3 - 8 m, gatunki ryb dominujące w łowisku: płoć, leszcz, okoń - 18 cm, jazgarz.
W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych (śnieżycy, braku możliwości dojazdu, zbyt cienkiej pokrywy lodowej ) organizator zastrzega sobie możliwość zmiany łowiska (np. zalew Zemborzycki ). Wszelkie zmiany umieszczone będą na stronie internetowej Okręgu .

Koła i kluby mogą zgłosić dwóch zawodników, w tym Mistrza koła/klubu i wytypowanego przez zarządy klubów i kół. Ponadto prawo startu ma Mistrz Okręgu i drużyna z ostatnich rozegranych Mistrzostw Okręgu. Zawody odbędą się w dwóch turach w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej, zgodnie z obecnie obowiązującym regulaminem zawodów w wędkarstwie podlodowym, tylko metodą mormyszki . Zanętę można używać bez wykorzystania zanętników stacjonarnych. Szczegółowe przepisy w ZOSW część III.

Uwaga !!! Koła,  które nie będą miały możliwości rozegrania zawodów eliminacyjnych w ramach Mistrzostw Koła  na 2016 rok, są uprawnione do zgłoszenia dwuosobowej drużyny wytypowanej przez Zarządy.
Zawodnicy uczestniczący w zawodach powinni posiadać opłaty na rok 2016.
Zakaz treningu od 05.02.2016 do 07.02.2016 na miejscach rozgrywania zawodów przez zawodników i trenerów. Pod groźbą dyskwalifikacji .

W celu właściwego przygotowania zawodów prosimy o telefoniczne potwierdzenie uczestnictwa w zawodach tel. (081 745-66-60) lub drogą elektroniczną (fax., e-mail)
Potwierdzenie uczestnictwa w Mistrzostwach Okręgu w nieprzekraczalnym terminie do 02.02.2016r.

Nie zgłoszeni zawodnicy w powyższym terminie mogą zostać niedopuszczeni do Mistrzostw Okręgu.

Komisja sędziowska:
1. Sędzia Główny - Kol. Krzysztof Krystecki
2. Z-ca Sędziego Głównego - Kol. Chołota Piotr
3.Sekretarz Zawodów - Kol. Marian Kaciuczyk

Harmonogram zawodów w I turze sobota 06.02.2016 r. Jezioro Firlej
-godz. 7 oo - rejestracja zawodników w sekretariacie zawodów
-godz. 8 oo - losowanie sektorów
-godz. 9 oo - 12 oo - czas trwania I tury
-godz. 12 oo - 14 oo - praca komisji sędziowskiej

Harmonogram zawodów w II turze niedziela 07.02.2016 r. Jezioro Firlej

-godz. 7 3o -rejestracja zawodników w sekretariacie zawodów
-godz. 8 oo -losowanie sektorów
-godz. 8 3o - 11 3o -czas trwanie II tury
-godz. 12 oo - 14 oo -praca komisji sędziowskiej
-godz. 14 3o -uroczyste zakończenie zawodów

Po obu turach organizatorzy zapewniają gorący posiłek

W podlodowych Mistrzostwach Okręgu będzie obowiązywała opłata startowa w wysokości 25 zł od zawodnika i osoby towarzyszącej lub 50 zł od drużyny na obie tury zawodów.

Zarządy Kół i Klubów zobowiązuje się do zaopatrzenia swoich zawodników w linki asekuracyjne o długości min. 10 mb.
Ponadto wszyscy uczestnicy mają obowiązek zgodnie z zasadami sportu wędkarskiego zabezpieczenia obuwia antypoślizgowego.
Zarówno w dniu pierwszym jak i drugim tj. 06-07.02.2016 r. miejscem zbiórki będzie Parking przy Ośrodku Wodnik ul. Wczasowa 1,nad j. Firlej.

Okręgowa Komisja Sportowa