ZARYBIENIE AKWENU FOSY PRZEZ I SEKCJĘ "FOSA" MIERŹWIĄCZKA

Aktualności | 2014-11-11 | Publikujący: Koło PZW Start w Dęblinie

W DNIU 29 PAŹDZIERNIKA 2014 ROKU I SEKCJA "FOSA" MIERŹWIĄCZKA DOKONAŁA ZARYBIENIA AKWENU FOSY W POSTACI KARPIA W ILOŚCI 96 SZTUK O ŁĄCZNEJ WADZE 90KG.

• bogdanw Data dodania: 2 lata temu Oceń: -2 + / -

• Dziosa Tomasz Data dodania: 2 lata temu Oceń: -2 + / -

• Nycz Krzysztof Data dodania: 2 lata temu Oceń: -1 + / -

• Nycz Krzysztof Data dodania: 2 lata temu Oceń: 0 + / -

O specyficznej sytuacji kół powiatu ryckiego wiemy wszyscy nie od dzisiaj. Ponieważ statut przypisuje kompetencje do zawierania porozumień międzyokręgowych jedynie zarządom okręgów, nie może być mowy, by zawierał je jakikolwiek inny podmiot. Oczywistym jest, że formalne porozumienie podpisywane jest nie przez wszystkich członków zarządu, a jedynie przez osoby upoważnione do takiej czynności w ich imieniu. Nie stanowi to wszakże, że porozumienie zawarł jeden i drugi podpisujący. Jeżeli teraz czytam, że jeden z ojców porozumienia, namawia do jego bojkotowania, to naprawdę nie wiem, co o tym sądzić. A w jaki sposób mamy je bojkotować i po co? Żeby nie było dziwnego przerzucania win za istniejący stan porozumienia z okręgiem radomskim, przedstawię, jak powinny odbywać się dążenia do jego osiągnięcia w sposób najmniej uciążliwy dla wędkarzy i najkorzystniejszy dla okręgu.
    Po pierwsze, ZO na mocy stosownej uchwały powinien wyznaczyć odpowiednie osoby do przygotowania projektów porozumień w jego imieniu. Jest to czas, gdzie nasi (dęblińscy)przedstawiciele, zasiadający we władzach okręgu, powinni wnioskować o doprowadzenie do porozumienia w opcji zerowej z okręgiem radomskim, odpowiednio to motywując. Jeżeli zatem odpowiedzialnymi za wstępne przygotowanie porozumienia zostali jacyś panowie dwaj, to wyniki swych pertraktacji powinni przedstawić ZO do analizy, gdyż tylko ZO zawiera porozumienia, a nie ci panowie dwaj. Jeżeli, dla dobra kilku tysięcy wędkarzy zaistnieje konieczność dopłaty do ZO w Radomiu, to należało w tamtym momencie poddać analizie, skąd wziąć przedmiotowe środki i ewentualnie w jakiej maksymalnie wysokości. Załóżmy, że jest to kwota 16 tys. zł. Opcja pierwsza - okręg stać na poniesienie tych kosztów – wędkarze powiatu ryckiego wpłacają przecież ok. 160 tys. zł do Lublina w ramach składki okręgowej, a łowią w wodach przede wszystkim Radomia. Cd. w kolejnym komentarzu.

• Krzysztof Data dodania: 2 lata temu Oceń: -1 + / -

• Krzysztof Data dodania: 2 lata temu Oceń: -1 + / -

arek_55

Koledze Krzysztofowi jak również Bogdanowi proponuje skorzystać najpierw z informacji które z chęcią chce przekazać Tomasz, wtedy będziecie mieli większą wiedzę na temat Fosy a jednocześnie mogli napisać ten właściwy komentarz:)

• Krzysztof Data dodania: 3 lata temu Oceń: -1 + / -

• Dziosa Tomasz Data dodania: 3 lata temu Oceń: -1 + / -

bogdanw

Bardzo dziękuje przedstawicielom ZO z Waszego koła że tylko 25 złotych a nie 100. Szkoda że nie byli na spotkaniu w Stężycy w sprawie planowanych opłat . Cóż raz jeszcze dziękuję . A wydaje mi sie że wjazd na teren Łachy może być również za dodatkową opłatą obym się mylił . Mamy przedstawicieli włądz to niech powiedzą lub napiszą co takiego zrobili w tej jakże nie zbyt radosnej sprawie. Oj będzie pracy dla Społecznej Straży Rybackiej. A mandatów też troszkę będzie.

• Nycz Krzysztof Data dodania: 3 lata temu Oceń: -1 + / -