Okręg PZW w Lublinie
http://www.lublin.pzw.org.pl

Aktualności

Nagroda za złowienie znakowanego pstrąga- ponowienie prośby

Aktualności | 2014-05-12 | Publikujący: Okręg PZW w Lublinie

Od kilku lat badamy izotopy stabilne siarki i węgla w tkankach ryb. Wyniki pozwolą wykazać, jak zmienia się skład izotopowy ryb po zmianie pokarmu ze sztucznego na naturalny oraz jak adaptują się ryby do naturalnego środowiska. Wyniki tych prac będą mogły pomóc także w identyfikacji pochodzenia ryb, np. odróżnić ryby hodowlane, karmione paszą, od żyjących w naturalnym środowisku. Zaczęła się teraz rójka jętki, w związku z czym  przypominam moją  i liczę na pozytywny odzew.
.
W ramach tych badań w kwietniu 2011 r. zostały wpuszczone do Bystrzycy oznakowane pstrągi potokowe o rozmiarach 30 - 40 cm, pochodzące z hodowli. Obecnie nieliczne egzemplarze powinny osiągnąć wielkość 40 - 50 cm. Cechą wyróżniającą jest przycięcie płetwy tłuszczowej - w tym miejscu występuje zabliźnione zgrubienie lub resztki płetwy.
.
W związku z prowadzonymi badaniami proszę Kolegów o pomoc w złowieniu oznakowanych pstrągów potokowych. Jeżeli komuś uda się złowić którąś z tych ryb, bardzo proszę o natychmiastowy telefon pod nr 509 482 756, a dalej o dostarczenie pstrąga (w całości). Przewidziana nagroda!

 

                                                                                                                   Andrzej Trembaczowski

Zdjęcia