Okręg PZW w Lublinie
http://www.lublin.pzw.org.pl

Aktualności

Feederowo Spławikowy Puchar Prezesa ZO PZW w Lublinie - wyniki

Aktualności | 2020-10-13 | Publikujący: Sport w Lublinie

 

W dniu 11 października odbył się pierwszy Puchar Prezesa w dwóch metodach wędkarskich. Analizując wyniki jak i opinie startujących kolegów, szczególnie w dyscyplinie feederowej ryba była bardzo mało ruchliwa, jakby stanowiskowa i do tego brała chimerycznie pojedyncze brania. Wypada zacząć, że pogoda niestety pod psem, deszcz i mżawka wraz z wiatrem dawały mocne uczucie chłodu.

W metodzie spławikowej na łowisku nr 1 podzielonym na dwa sektory wyniki, jeśli chodzi o rybostan mizerne, ale co sprytniejsi szukali jazgarzy i okoni pod brzegiem punktując oraz od czasu do czasu sprawdzając dalsze partie wody w poszukiwaniu średniej ryby. Przysłowiowych zer było faktycznie mało, ale wagowo nie za ciekawie.

Szczęściarzem, który poradził sobie wśród spławikowców osiągając najlepszy wynik okazał się Kolega Marek Winiarski  z koła Świdnik WSK, przed Kolegą Ireneuszem Stępień z koła Selekt Lublin i Kolegą Bartkiem Sobolewskim z koła Leszcz w Kocku.

W metodzie feederowej zer naprawdę sporo, znowu amplituda wyników z tymi, którzy połowili osiągając około 5000 punktów duża. Wygrał Kolega z koła Azoty Puławy Marek Dąbrowski przed Kolegą Jarkiem Granatem z koła Lubartów Staw, na trzecim miejscu uplasował się Kolega Adam Władyczuk z koła Łuków Miasto, który bezpośrednio rywalizował ze zwycięzcą.

Serdeczne gratulacje dla zwycięzców oraz dla wszystkich uczestników za wytrwałość i do zobaczenia za rok.  Jedynie warto się zastanowić nad łowiskiem, woda w Zalewie Zemborzyckim bardzo wysoka, dość czysta, choć temperatura w granicach 14°C nie jest temperaturą, w której ryby nie żerują, ale na pewno są, co pokazały odłowy kontrolne, po prostu przemieściły się na płytsze części zbiornika, które teraz płyciznami nie są.   

 

Poniżej mała fotorelacja jak i szczegółowe wyniki. 

Załączniki

Zdjęcia