Okręg PZW w Lublinie
http://www.lublin.pzw.org.pl

Aktualności

Zawody podlodowe o puchar Prezesa firmy Honest.

Aktualności | 2017-03-07 | Publikujący: Koło PZW Mełgiew

Sobota, 18 lutego, przywitała nas wręcz wymarzoną pogodą na rozegranie zawodów podolodowych. Temperatura około 0C, lekki wiatr, zachmurzone niebo. Tylko informacja o spadającym ciśnieniu mogła zaniepokoić startujących wędkarzy. Wszak jak spada ciśnienie, to spada ilość brań.

 

Zawody rozegrane zostały na zbiorniku nr 3 łowiska w Mełgwi. Część startujących od razu ruszyła na zachodnią stronę zbiornika, pozostali zostali we wschodniej, a więc tam gdzie jest najgłębiej. Widać było różną taktykę dobierania miejsca – albo środek zbiornika, albo tuż przy trzcinach. Komu ryba brała, ten pilnował swoich dziur. Kto nie miał szczęścia – co rusz wiercił nowe otwory. Tego dnia ryby chętnie żerowały. Przynajmniej tak mówili wędkarze. Łowiono płocie, okonie, liny, karasie, a nawet wyciągnięto i karpia. Zawody odbyły się oczywiście na żywej rybie.

 

Po rozegraniu jednej 3 godzinnej tury wyniki pokazały, że ryby brały znakomicie. Najlepszym spośród 17 zawodników okazał się - Michał Mazur - 7780 pkt (z bonusami),  II miejsce zajął Kazimierz Puławski - 4600 pkt, a trzecie Paweł Domanczyk - 3480 pkt. Statuetkę za największą rybe otrzymał - Karol Myszkowski, a za najmniejszą Grzegorz Dolecki.

 

Na łowisku pojawili się także najmłodsi wędkarze z naszego koła, którzy podglądali łowiących zawodników i poza konkursem próbowali swoich sił w łowieniu.

 

Na zakończenie odbyło się wręczenie pucharów przez fundatora – prezesa firmy Honest – Odpady  pana  Zbigniewa Nowaka, który jest przyjacielem naszego koła.

 

Patrząc na aurę, były to chyba ostatnie zawody podlodowe rozegnane w sezonie 2016/2017. Czas przygotować się do wiosny, bo marzec tuż tuż, a więc i zawody na rozpoczęcie sezonu.

 

Zdjęcia