Okręg PZW w Lublinie
http://www.lublin.pzw.org.pl

Aktualności

Nad moją ulubioną rzeką

Aktualności | 2016-11-02 | Publikujący: Koło PZW Kraśnik FŁT

Koniec października , temperatura wody w rzece spada poniżej 9st.C więc potokowce zaczynają się grupować na tarliskach. Niestety tym razem na Urzędówce tarła raczej nie będziemy obserwować. Tarliska , zamulone dzięki pracom wykonywanym w okresie ochronnym tej jakże pięknej ryby. 
Setki godzin spędzonych przez miłośników kropkowanych przyjaciół na dbaniu o tą jakże piękną rzekę jaką była Urzędówka zostały zaprzepaszczone. 
Sprzątanie , czyszczenie tarlisk , zarybianie, setki patroli nad rzeką i się nagle okazuje ,że to wszystko jak KREW W PIACH....
Za to teraz będzie można przepłynąć kajaczkiem po tym kanaliku bez większych trudności. Przecież gmina zakupiła dwa lata temu kilka takich dłubanek. Interes się chyba słabo kręcił bo i rzeka nie była dostępna. Tylko, pytam się jakim kosztem. Jaki urok teraz będzie miał ten kanał ? Ale czy to tak naprawdę kogoś obchodzi? 
Czy to obchodzi włodarzy naszego pseudo miasta? Pieniądze się pozyskało ,ze środków unijnych to i trzeba było je wykorzystać. 
Przykro mi teraz bardzo. Rzeka która dała wiele pięknych ryb , zostaje zupełnie zniszczona. A przecież do niedawna wyciągnięcie z niej 50-taka nie było czymś nadzwyczajnym. 
Tak obecnie wygląda rz. Urzędówka. Woda okręgu PZW Lublin. Rzeczka "krainy pstrąga i lipienia" ,która w całości jako jedna z nielicznych rzek Polski miała status "złów i wypuść" . 
„Wodom cześć”

Zdjęcia